Міндоходів оштрафовало "спрощенку" на 4 мільйони

У Києві за ухилення від сплати податків на 4 мільйони гривень оштрафовано підприємницю, яка надавала інформаційні послуги з перевезення пасажирів.

Про це повідомляє "Укрінформ", посилаючись на прес-службу Міндоходів.

Порушення виявили працівники Головного управління Міндоходів при перевірці діяльності фізособи, що перебувала на спрощеній системі оподаткування.

"За виявлені порушення бізнес-леді донараховано близько 3 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та більш ніж 1 мільйон гривень штрафних санкцій, які доведеться сплатити до бюджету", - йдеться у повідомленні.

Діяльність бізнес-леді полягала у тому, що вона приймала замовлення від громадян на надання послуг так би мовити приватного таксі та, маючи угоду знову ж таки з громадянами - власниками авто, передавала їм виконання таких замовлень.

У ході перевірки з'ясувалось, що з 2009 року по теперішній час підприємець уклала 207 подібних угод. Тобто, фактично, на фізособу-підприємця працювало 207 таксистів.

При цьому, підкреслили у столичній податковій, жодної копійки податку на доходи фізичних осіб до бюджету сплачено не було. Підприємиця-диспетчер і до уваги не брала той факт, що вона виступала податковим агентом і з виплаченої суми коштів громадянам, які перевозили пасажирів, вона була зобов'язана утримувати та перераховувати до бюджету податок. Крім цього, диспетчером не подавалась до податкової інспекції звітність про виплачені громадянам доходи.

Законопроект про загальнообов'язкове декларування доходів громадян буде винесено на обговорення найближчим часом.