Міндоходів хоче організувати покупки в duty free тільки за паспортами

Міністерство доходів має намір зобов'язати магазини безмитної торгівлі (duty free) реалізувати товари особам, що перетинають державний кордон тільки при пред'явленні документів, що засвідчують особу та надають право на перетин кордону.

З цією метою міністерство підготувало відповідний проект постанови уряду про внесення змін до правил торгівлі в магазинах безмитної торгівлі (duty free), повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Згідно з проектом, крім зазначених документів, покупці повинні пред'явити посадковий талон в магазинах duty free в аеропортах або проїзний/посадочний документ для залізничного сполучення.

Факт продажу товару буде підтверджуватися касовим або товарним чеком з вказівкою дати і часу продажу, номера рейсу (для авіасполучення), номера поїзда (для залізничного сполучення) чи назви судна (для міжнародного морського сполучення), серії та номера документа, що посвідчує особу та дає право на перетин держкордону України.

Передбачається, що чек буде оформлятися у двох примірниках: один видається покупцю, інший - зберігається в магазині.

За проектом власники магазинів безмитної торгівлі до кожного 15 числа місяця, наступного за звітним, повинні будуть подавати митну декларацію на товари, що реалізуються в магазині безмитної торгівлі.

Магазинам duty free пропонується заборонити використання приміщень магазину для зберігання та реалізації товарів, які не пройшли митне оформлення, а також продаж товарів з допоміжних приміщень чи складів магазину безмитної торгівлі, та в розстрочку.

Крім того, пропонується заборонити продаж товарів пасажирам після фактичної відправки транспортного засобу, яким вони відправляються в поїздку.

"У разі схвалення проекту постанови урядом вона набуде чинності через 45 днів з дня опублікування", - йдеться в повідомленні.