Столиця вже сплатила понад 4,5 мільйона податку на утилізацію

У вересні київські підприємства-автоімпортери та громадяни вже сплатили понад 4,5 мільйона гривень податку на утилізацію автомобілів.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління Міндоходів у Києві.

"З моменту набрання чинності змін до Податкового кодексу щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, Київською міжрегіональною митницею Міндоходів перераховано до Держбюджету понад 4,5 мільйона гривень екологічного податку", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, з 1 вересня столичною митницею було оформлено 380 автівок в режимі "імпорт" зі сплатою податку за утилізацію, з яких 369 імпортовано дилерами, а ще 11 - ввезено громадянами.

Митне оформлення транспортних засобів зі сплатою екологічного податку в Києві здійснили 12 підприємств та 11 громадян.

"При видачі довідок про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за транспортні засоби, Київська міжрегіональна митниця Міндоходів керується рекомендаційним листом Міністерства доходів від 13 вересня, яким передбачені тимчасові довідки для реєстрації транспортних засобів", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, в довідці міститиметься вся інформація, за якою можна буде ідентифікувати офіційно імпортований автомобіль.

Як відомо, 4 липня Верховна Рада прийняла закон "Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів". Президент підписав його 31 липня, а набув чинності 1 вересня 2013 року.

Законом передбачено, що сума податку з кожного транспортного засобу сплачується з урахуванням базової ставки і коригувальних коефіцієнтів, які прив'язані до обсягу двигуна і залежить від того, нове ТЗ або старе.

Прийняті закони припускають, що вітчизняні автовиробники звільняються від сплати збору під гарантії створення утилізаційних потужностей.

Президент доручив Кабінету міністрів вдосконалити закони про утилізацію, привівши його норми у відповідність з нормами СОТ.