Міндоходів ініціює електронні перевірки платників податків

Міністерство доходів і зборів планує організовувати податковий аудит шляхом проведення електронних перевірок.

Про це йдеться у розробленому міністерством проекті закону про внесення відповідних змін до Податкового кодексу, повідомляє прес-служба відомства.

Зокрема, Міндоходів пропонує законодавчо врегулювати питання проведення контролюючими органами електронних перевірок на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях та електронних документах платника податків.

"Такі перевірки проводитимуться за заявою платника податків", - йдеться і повідомленні.

Крім того, передбачається, що акт (довідка) такої перевірки може бути складений у формі електронного документа і спрямований засобами електронного зв'язку платнику податків.

В міністерстві передбачають, що електронною перевіркою вже з 1 січня 2014 року зможуть скористатися платники податку, що перебувають на спрощеній системі оподаткування.

"Для цього достатньо буде повідомити територіальні органи Міністерства доходів і зборів про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів до її проведення", - зазначають в міністерстві.

З 1 січня 2015 року послуга буде доступна для всіх представників малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування, вважають в Міндоходів. А з 1 січня 2016 року - для всіх категорій платників податків.

"Пропонуючи таку форму контролю, ми, по-перше, прагнемо зекономити час платників, зробити державний аудит необтяжливим для них", - зазначають в міністерстві.

А також додають, "крім того, ми орієнтуємося на мінімізацію персонального контакту між платником та державою, зниження ролі людського фактора".

В Міндоходів запевняють, що існуюча інфраструктура електронного документообігу дозволить перейти на дистанційний аудит без додаткових витрат і для бюджету, і для платників податків.