Клименко: Електронні акцизні марки тестуватимуть з 18 листопада

Міністерство доходів і зборів активізує з контрафактною тютюновою продукцією.

Про це заявив міністр доходів та зборів України Олександр Клименко на зустрічі з представниками Європейської бізнес асоціації, повідомляє "Реальна економіка".

"Завдання перше - це ліквідація нелегального виробництва тютюнових виробів. Це перша задача, якою ми сьогодні займаємося. Якщо подивитися на структуру акцизного збору по країні, то 70% іде якраз від тютюнових виробів", - розповів міністр.

Другим завданням, за словами Клименка, є вжиття заходів для мінімізації кількості випадків проходження контрафактних тютюнових виробів через кордони України.

"Ще один напрям, який ми разом маємо зробити – це перехід на електронні акцизні марки, які дадуть нам зробити якісний ривок в цьому напрямку. Тут ми повинні від розмови перейти до діла. Вже 18 листопада у нас заплановано дивитися, як ці системи працюють", – додав міністр.

На переконання Клименка, такий комплекс заходів дозволить істотно скороти обсяги контрафактних тютюнових виробів в Україні.

Водночас представники компанії JTI, які були присутні на зустрічі, поінформували, що обсяг нелегальної тютюнової продукції в Україні залишається дуже великим і становить близько 10% від загальної кількості.

Як відомо, раніше Клименко поінформував, що понад 70% акцизного податку в Україні забезпечує саме тютюнова галузь.