Присяжнюк до 2020 року хоче збирати 80 мільйонів тонн зерна

Кабінет Міністрів на сьогоднішньому засіданні схвалив розроблену Мінагрополітики Стратегію розвитку аграрного сектору до 2020 року.

Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики.

За словами глави міністерства Миколи Присяжнюка, стратегія передбачає зростання валового виробництва продукції сільського господарства в 1,3 разу, а експорту - на 3-4% щорічно.

"За рахунок впровадження інноваційних технологій, якісного насіння, технічного переоснащення валовий збір зернових становитиме до 80 мільйонів тонн", - зазначив міністр під час брифінгу в Кабміні.

Крім того, за словами Присяжнюк, ухвалена стратегія передбачає "створення умов для нарощування притоку інвестицій, розвитку племінної та насіннєвої справи, технологічного переоснащення галузі й відновлення систем зрошення на Півдні".

Також одним із завдань стратегії є сприяння малим і середнім сільгоспвиробникам.

"Держава надасть аграріям доступ до дешевих фінансових ресурсів, а також допоможе вийти на організований аграрний ринок", - йдеться в урядовому повідомленні.

Разом з тим стратегія приділяє увагу вирішенню соціальних питань на селі, зокрема, розвитку кооперативного руху та поступовому зростанню доходів сільських жителів.

"Стратегія, яку сьогодні без змін ухвалив Уряд, дозволить комплексно підійти до розвитку аграрного сектору. І дуже важливо, що у ній ми врахували не лише економічний аспект, але створили умови для розвитку сільських територій", - підсумував Присяжнюк.

Як відомо, за урядовим прогнозом урожай зернових в цьому році стане рекордним в історії країни і може досягти 60 мільйонів тонн.

Як повідомлялось, Присяжнюк прогнозує, що Україна експортує в нинішньому маркетинговому році рекордну кількість зернових.

Як відомо, на сьогодні агропродукція становить 25% всього експорту України.