Канада призупинила переговори щодо вільної торгівлі з Україною

Канада призупинила переговори щодо угоди про вільну торгівлю з Україною поки Київ не відкличе заявку на перегляд мит у рамках свого членства в СОТ.

Як повідомляє УНІАН, у посольстві Канади в Україні заявили, що переговори можуть бути продовжені лише після відкликання заявки.

"Відкликання Україною своєї заявки, поданої до СОТ, дозволить Канаді продовжити двосторонні переговори з торгових питань", - йдеться в коментарі посольств.

Як відомо, Україна почала переговори щодо угоди про вільну торгівлю з Канадою наприкінці 2009 року.

Однак, 12 вересня 2012 року Україна подала заявку до СОТ про перегляд імпортних мит на 371 товарну лінію.

29 листопада 2012 країни-учасниці Ради СОТ з торгівлі товарами, включаючи США, держави ЄС і Китай, закликали Україну відкликати свою заявку на перегляд тарифів.

У відповідь Україна заявила, що не має наміру відкликати заявку, оскільки вона подана у відповідності з правилами СОТ.

Разом з тим, агентство повідомляє, що Канада перебуває в стадії завершення переговорів про створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом.

Сьогодні, 18 жовтня, у Брюсселі зустрінуться прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу, щоб усунути основні перешкоди, що стоять на шляху угоди.

Поряд з цим переговори щодо створення зони вільної торгівлі ведуть ЄС і США.

Як відомо, у 2012 році американський експорт до Євросоюзу наблизився до 206 мільярдів євро, у той час як експорт ЄС у США досяг майже 300 мільярдів євро.

Як відомо, Україна має намір підписати в кінці листопада Угоду про створення зони вільної торгівлі з ЄС.

Як повідомлялось, в ЄС запевняють, що режим вільної торгівлі з ЄС дасть українській економіці щорічний приріст більше 6%.

Відомо, що з 1 червня минулого року набула чинності угода про вільну торгівлю між Україною та країнами ЄАВТ (Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн).

Також минулого року Україна уклала угоду про ЗВТ з країнами СНД.