ДФІ виявила порушення на тендерах зі сторони Служби безпеки

Військова частина Е-6117 Служби безпеки вчинила низку порушень при проведенні тендерів на придбання набоїв та взуття.

Про це Державна фінансова інспекція у Києві повідомила у листі-відповіді до одного з учасників вказаних тендерів - ТОВ "ВК Компанія Ді Сі", повідомляють "Наші гроші".

Як зазначається, програвши на трьох тендерах військової частини, компанія "Ді Сі" звернулася до ДФІ з заявою про можливі порушення законодавства при проведенні закупівельних процедур.

"За результатами аналізу документації по цих закупівлях ревізори зафіксували низку порушень по кожній з них", - пише видання.

Так, на тендері по закупівлі набоїв 9х19 мм конкурсний комітет замовника не відхилив пропозиції учасників, які не відповідали вимогам торгів.

При закупівлі зимових черевиків, всупереч чинному законодавству, замовник не опублікував у "Віснику держзакупівель" ні документацію конкурсних торгів, ні звіт про результати процедури.

Окрім того з порушенням відбувся й тендер на придбання снайперських боєприпасів.

"Військова частина скасувала торги по одному з лотів, офіційно обґрунтувавши це тим, що ціна найбільш вигідної конкурсної пропозиції нібито перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі", - пише видання.

Однак, зазначає видання, найдешевша пропозиція становила 48 тисяч гривень при виділених на здійснення закупівлі 50,4 тисячі гривень.

"Крім того, замовник і тут порушив порядок публікації документів - не оприлюднив оголошення про результати закупівлі", - додає видання.

Результати перевірки ДФІ було викладено у довідці, яку спрямували до Київської прокуратури з нагляду за додержанням законів у військовій сфері для врахування при проведенні дослідчої перевірки військової частини Е-6117.

Видання зазначає, що загальна вартість трьох закупівель, про які йшлося вище, становила 2,3 мільйона гривень.

Зокрема, 1,41 мільйона гривень військова частина має заплатити за 500 тисяч одиниць набоїв 9х19 мм.

Ще на 0,84 мільйона гривень військова частина замовила 330 пар утеплених зимових черевиків. Решта 0,05 мільйона гривень - це кошти, виділені на снайперські набої, угоду по яких так і не було підписано.

Як повідомлялось, Державна фінансова інспекція скасувала тендер служби автомобільних доріг у Херсонській області, яка замовила ремонт дороги вартістю 37,7 мільйона гривень з порушенням законодавства.

Як повідомлялось, Державна фінансова інспекція має намір до кінця року перевірити законність проведення близько 300 тендерів у сфері дорожнього будівництва, освіти тощо.