"Газпром": Україна заборгувала за газ 882 мільйони

"Газпром" стурбований тим, що Україна досі не оплатила за серпневі поставки російського газу 882 мільйони доларів, адже контрактом передбачено перехід на систему передоплати у разі порушення умов платежів.

Про це заявив журналістам голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, повідомляють "РіаНовості".

"Нас надзвичайно турбує ситуація, що склалася зараз з оплатою Україною постачань російського газу", - сказав він, додавши, що "Газпром" за останній час неодноразово йшов українським колегам назустріч у питаннях виконання ними умов контракту.

Зокрема, за його словами, щоб НАК "Нафтогаз України" міг своєчасно і повною мірою забезпечити платежі за поставлений газ, "Газпром" пішов на передоплату транзиту - авансував транзит газу територією України, і на даний момент він вже оплачений вперед до січня 2015 року.

Також Міллер нагадав про знижку на купівлю 5 мільярдів кубометрів газу за ціною 269 доларів за тисячу кубометрів, (яка, нагадаємо, дісталась олігарху Дмитру Фірташу).

Разом з тим, глава "Газпрому" додав: "В частині оплати поточних поставок ми регулярно надавали можливість відстрочити платежі. Так, з поставок в серпні на суму 882 мільйони доларів було підписано доповнення до контракту, що дозволяє оплатити їх пізніше - до 1 жовтня. Однак жовтень закінчується, але рахунки досі не сплачені".

З цього приводу він наголосив, що ситуація дуже серйозна, враховуючи, що за контрактом, у разі порушення умов платежів, передбачено перехід на систему передоплати за поставку газу.

"Це питання треба вирішувати. І робити це терміново!", - підкреслив Міллер.

Як відомо, Україна, яка вже кілька років безуспішно домагається від Росії зниження ціни на газ, вирішила закуповувати газ у Європі.

Поки що газ постачається через Польщу й Угорщину, але в перспективі можливі також поставки і зі Словаччини.

Як відомо, Україна в січні-вересні цього року отримала реверсом через Польщу й Угорщинублизько 1,5 мільярда кубометрів газу (це близько 3% загальних потреб країни).

Також на минулому тижні Україна домовилась про поставки газу з Хорватії.