Рада ввела ліцензування виробництва тепла й прийняла за основу низку проектів

Верховна Рада внесла зміни до Закону України "Про теплопостачання", які стосуються ліцензування діяльності з виробництва теплової енергії.

Про це йдеться на офіційному порталі парламенту.

Як зазначається, ухваленими змінами (№2079а) до повноважень національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері теплопостачання, додається ліцензування господарської діяльності у цій сфері.

Ліцензування буде здійснюватись у випадку, якщо теплова енергія виробляється на тепло-чи атомних електростанціях.

Також Верховна Рада прийняла за основу законопроект щодо експорту енергоносіїв до країн-членів Енергетичного Співтовариства (№2471а).

Ним пропонується відмінити сплату мита при експорті газу у розмірі 35% митної вартості, якщо такий експорт здійснюється до країн-членів Енергетичного Співтовариства.

Також Верховна Рада прийняла за основу законопроект про внесення змін до Закону "Про Державний земельний кадастр" щодо скасування плати за внесення відомостей до Державного земельного кадастру та змін до них (№3061).

Крім того, парламент прийняв за основу проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення контролю за безпекою автомобільних перевезень вантажів (№3067).

Законопроектом пропонується посилити контроль за дотриманням автоперевізниками обмежень осьових навантажень, загальної маси та габаритних параметрів транспортних засобів при здійсненні перевезень вантажів автомобільними дорогами загального користування.

Проектом також пропонується збільшити розміри штрафів за порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами.

Також парламент прийняв за основу законопроект про внесення змін до Гірничого закону. Проектом (№2843) передбачається встановити, що особи, на яких поширюється законодавча норма щодо безоплатного надання вугілля на побутові потреби, можуть забезпечуватися як безоплатним вугіллям, так і торф'яними брикетами в залежності від пристосованості систем опалення будинків.

Як повідомлялось, Рада сьогодні також ухвалила закон (№3295-1), відповідно до якого 10% коштів від реалізації видобутих вуглеводнів залишаються місцевим бюджетам.