Присяжнюк: Україна готова повторно запросити росіян для інспекції Roshen

Україна готова повторно запросити фахівців Росспоживнагляду для інспекції кондитерських фабрик корпорації Roshen.

Як повідомляє УНІАН, про це в кулуарах Міжнародного економічного форуму в Києві вчора заявив міністр аграрної політики Микола Присяжнюк.

"Ми ще раз запрошуватимемо представників Росспоживнагляду і стежитимемо, щоб вони приїхали і надали акти перевірок", - сказав Присяжнюк.

Міністр підкреслив, що заздалегідь вже проведені переговори з власниками Roshen і асоціацією кондитерів України, й тепер очікується рішення Росспоживнагляду.

Як повідомлялось, протягом 21-25 жовтня тривала інспекція Росспоживнаглядом кондитерських фабрик корпорації Roshen.

Однак, як повідомив перший заступник міністра аграрної політики Іван Бісюк, Росспоживнагляд завершив інспекцію, не озвучивши своїх висновків.

Висновки Росспоживнагляду були необхідні для відновлення поставок продукції Roshen до Росії.

Міністр агрополітики Микола Присяжнюк заявляв, що у складі робочої комісії Росспоживнагляду були присутні представники російських кондитерських компаній, що викликало підозри про промисловий шпіонаж. Це й обурило росіян.

Росспоживнагляд заявив, що готовий до повторної інспекції, однак, тільки "після зміни позиції представників української влади" щодо російських експертів.

Також повідомлялось, що Україна поскаржилась на Росію у СОТ через Roshen.

На днях глава асоціації українських виробників кондитерських виробів "Укркондпром" Олександр Балдинюк заявив, що українські виробники кондитерської продукції мають проблеми на російській митниці.

А тим часом на фабриках Roshen почались перевірки з боку Міндоходів.

Як відомо, 29 липня екс-глава Росспоживнагляду Онищенко заборонив постачання в Росію продукції компанії Roshen.