S&P знизив рейтинги агрохолдингів "Мрія" і МХП до рівня "В-"

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's знизило довгострокові кредитні корпоративні рейтинги двох найбільших українських агрохолдингів "Мрія" і "Миронівський хлібопродукт" до рівня "В-" з "В" з негативним прогнозом.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на дані агентства.

В агентстві відзначають, що зниження рейтингу українських агрохолдингів обумовлено тим, що їхні активи сконцентровані в Україні.

А крім того, негативним, на думку аналітиків S&P, може бути вплив фінансових регуляторів України в частині посилення курсової політики, обов'язкового продажу половини валютної виручки та ускладнення виведення валюти за межі України у зв'язку з посиленням контролю за трансферним ціноутворенням та операціями з офшорами.

"Погіршення кредитних позицій України , а також політична нестабільність в країні можуть ускладнити доступ на фінансові ринки для українських емітентів. Збільшення податкових ставок і проблеми з поверненням ПДВ можуть також викликати скорочення оборотного капіталу компаній і збільшення їх боргу", - йдеться в повідомленні агентства.

За даними агентства, "МХП" має боргові папери з погашенням у 2015 році, що ставить компанію в залежність від стану на ринках капіталу.

У той же час агрохолдинг "Мрія" 80% своєї виручки формує за рахунок експортних операцій.

Додатковими чинниками нестабільності в S&P називають волатильність і високі ризики аграрних ринків.

У S&P відзначають, що негативний прогноз по кредитних рейтингах означає можливість подальшого їх зниження протягом найближчих 12 місяців у разі посилення загальноекономічних негативних тенденцій.

Як повідомлялось, 1 листопада агентство знизило довгостроковий кредитний рейтинг України в іноземній і національній валюті до рівня "B-" з "В".

Слідом за зниженням суверенних рейтингів агентство також переглянуло рейтинги і прогнози для Києва, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Криму, для гірничорудної компанії Ferrexpo і компанії Fintest Trading.

Як відомо, "Миронівський хлібопродукт" - один з найбільших українських виробників аграрної продукції. Земельний банк компанії становить близько 280 тисяч гектарів.

Агрохолдинг "Мрія" має земельний банк в 298 тисяч гектарів.

Як відомо, 20 вересня агентство Moody's знизило рейтинг українських єврооблігацій з рівня "B3"до "Саа1".

"Реальна економіка" детально писала про те, чому агентство Moody's знизило українські рейтинги.