Верховна Рада дійшла компромісу у справі Тимошенко

Верховна Рада прийняла рішення про створення тимчасової робочої групи для доопрацювання законодавства щодо лікування засуджених за кордоном.

Про це повідомляє "РЕ".

За дане рішення проголосували більше 280 представників всіх фракцій парламенту.

Дане рішення стало компромісом у справі розгляду законопроектів, які уможливлювали виїзд екс-прем'єра Юлії Тимошенко за кордон.

Як відомо, у Верховній Раді було зареєстровано три законопроекти, що мали вирішити питання Тимошенко.

Два з них - щодо забезпечення можливості лікування засуджених за кордоном (автори - позафракційні депутати Сергій Міщенко і Анжеліка Лабунська).

Третій - від лідерів трьох опозиційних фракцій - про заборону виборчого правосуддя і зняття перешкод для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Сама Тимошенко наголошувала, щоб опозиція проголосувала за законопроект Лабунської.

Верховна Рада вчора, 7 листопада, повинна була розглянути ці законопроекти. Однак, Партія регіонів відмовилась голосувати за ці законопроекти, вважаючи, що вони потребують доопрацювання.

Тимчасова робоча група дозволить створити компромісний законопроект, який буде винесений на позачергову сесію парламенту в наступний вівторок, 12 листопада.

Як відомо, не вирішене питання з лікуванням Тимошенко за кордоном є останньою перешкодою на шляху до підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

Цю угоду Україна повинна підписати в ході саміту Східного партнерства 28-29 листопада цього року.

Відомо, що для вирішення справи Тимошенко в Україну знову приїхала місія спостерігачів від Європейського парламенту - екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський і екс-президент Європарламенту Пет Кокс.

Саме за їх участю сьогодні в стінах парламенту було досягнуто компромісу.

Місія наголосила на тому, що питання з Тимошенко повинне бути вирішене до 14 листопада, саме тоді місія прозвітує про результати виконання Україною вимог на шляху до підписання Угоди перед Радою ЄС.