США домагаються "безпрецедентного" моніторингу ядерних об'єктів Ірану

США на переговорах міжнародних посередників з Іраном мають намір зажадати "безпрецедентних" заходів щодо моніторингу ядерних об'єктів цієї країни.

Про це заявив сьогодні, 10 листопада, в інтерв'ю NBC держсекретар Джон Керрі, повідомляє УНІАН.

"Якщо вони (іранці) діятимуть сумлінно, то вони заморозять свою програму і дозволять нам абсолютно безпрецедентний доступ до інспекцій та й до інших речей", - сказав Керрі.

В цьому випадку, за його словами, США та їхні партнери повинні послабити деякі економічні санкції, що діють проти Ірану.

За словами Керрі, на черговому раунді переговорів, що завершився в Женеві сьогодні вранці, сторони не зійшлися у формулюваннях.

"Кілька країн, не тільки Франція, але й ми самі та інші країни хотіли добитися жорстких формулювань і ясності мови", - сказав держсекретар.

Як зазначається, сторони домовилися продовжити переговори 20 листопада в Женеві.

За словами Керрі, президент США Барак Обама проінструктував своїх парламентерів не поспішати з угодою.

"Ніяких домовленостей - краще, ніж погані домовленості", - підсумував держсекретар США.

Як повідомлялось, конгресмени США розробляють пакет заходів, який повинен повністю унеможливити експорт іранської нафти уже до 2015 року.

Як відомо, США підозрюють Іран у намірі створити ядерну зброю, а тому домагаються посилення режиму санкцій ООН, а також розширення власних санкцій, прийнятих в односторонньому порядку.