Росіяни та китайці скуповують житло на Кіпрі, в Австралії та Лондоні

Попит на житло на світових ринках відновлюється.

Але бум на ринку нерухомості не завжди означає, що місцеві жителі можуть дозволити собі купити житло у найбільш популярних містах на земній кулі, пише Businessinsider.

"У багатьох містах, іноземні покупці - зокрема, китайські та російські інвестори - скуповують нерухомість, як божевільні, таким чином підтягуючи ціни на житло на до кризовий рівень", - йдеться у матеріалі.

Ось чотири ринки, які ожили завдяки інвесторам.

1. Кіпр

Кіпр має економічні проблеми, але до болісного економічного шоку у березні іноземні покупці масово прямували на сонячний берег країни.

Як писало видання The Guardian у лютому, "карнавал стане способом святкування самого незвичайного буму в країні, яка, як і інші держави на півдні Європи, була вражена кризою єврозони".

Тоді повідомлялося, що ціни на нерухомість на Кіпрі впали приблизно на 15 % з 2007 року.

Згідно з дослідженням, опублікованим минулого місяця, між серпнем та жовтнем, китайські інвестори придбали більше 600 об'єктів нерухомості в країні, 90% з яких знаходяться в Пафосі - невеликому місті на Кіпрі.

2. Бруклін

Іноземні покупці почали скуповувати таунхауси в Брукліні, йдеться у доповіді Brownstoner.

Так, четверо агентів з нерухомості заявили, що групи інвесторів купують будинки для здачі в оренду.

Серед них європейські та ізраїльські компанії, сказали вони.

Один брокер не міг нахвалитися приватною європейською інвестгрупою, яка йому зустрілася випадково. Це була невелика фірмою, яка купувала елітну нерухомість для здачі в оренду.

Він також відзначив, що в першому кварталі, значна частина покупців були родинами, а не інвесторами.

Одна з компаній під назвою Newtown Jets придбала 24 вілл в Брукліні з березня. Newtown Jets купила житло у різних районах і за різними цінами – від Park Slope (2 675 000 доларів) і Carroll Gardens (1 699 000 доларів), до Bushwick (662 500 і 599 000 доларів).

"Кілька будинків, багаті покупці, захмарні ціни. Важко знайти місце в Брукліні", - пише видання.

3. Австралія

Австралія внесла зміни до законів, що обмежують іноземні інвестиції в нерухомість, і як пишуть ЗМІ, "відкрила двері для масової цікавості з боку закордонних покупців".

Клієнти з Гонконгу, Китаю і Сінгапуру почали скуповувати власність на північному узбережжі Сіднея, пише видання. Експерти називають три причини, чому австралійські ринки є простими для іноземних інвесторів:

1. Австралійська нерухомість виявилася надійною інвестицією, у той час як багаторічні фаворити - американські акції та європейські облігації - характеризувалися волатильністю.

2. Багаті родини вкладають частину свого офшорного портфеля через побоювання стосовно політичної стабільності або неочікуваних дій влади.

3. Покупки здійснюються з метою отримання виду на проживання членами сім'ї покупців у безпечній процвітаючій країні - Австралії.

4. Лондон

Ціни на нерухомість у місті підскочили на 10% у жовтні, йдеться у доповіді Deutsche Bank

У доповіді відзначається, що більшу частину цього зростання забезпечили іноземні інвестори. Росіяни та жителі Східної Європи "захватили" деякі ультра-дорогі будинки, які вважаються "безпечнішою" інвестицією порівняно з іншими активами.

Тепер, коли іноземні покупці забезпечують продажі 70% всіх новобудов в центральному Лондоні, Великобританія міркує над введенням податку на нерухомість для іноземців.