Експерт: В розстрочку продається до 90% квартир

У Києві та області не більше 10 % житла на первинному ринку продається за умови 100 % - ї передоплати.

Про це повідомляє прес-служба будівельної компанії BGM.

"Більшість же покупців купують квартири в новобудовах в розстрочку, йдеться у повідомленні.

За оцінками фахівців компанії, 70 % інвесторів купують житло в розстрочку більш ніж на 1 рік, половина з них - на 3 роки і більше.

Решта інвестори беруть розстрочку до закінчення будівництва і хоча у більшості таких покупців є можливість сплатити повну вартість квартири, вони не поспішають з оплатою до повної готовності об'єкта.

При цьому кількість забудовників, що пропонують такий інструмент продажів , постійно зростає.

"Сьогодні девелопери близько 70 % об'єктів готові надати безвідсоткову розстрочку до закінчення будівництва. А після цього запропонувати розстрочку на 3-5 років під 10-15%. Решта будівельні компанії залежно від розміру початкового внеску готові надавати розстрочку строком від 5 до 15 років під 15-20 % річних за рахунок банківського партнерського кредитування" , - зазначає фіндиректор компанії BGM Ірина Бречко .

За її словами, в умовах зростаючої конкуренції на ринку (все більше об'єктів вводиться в експлуатацію , але при цьому платоспроможний попит істотно не зростає) розстрочка є основним і найефективнішим інструментом для залучення покупців.

"Саме від умов розстрочки багато в чому залежить конкурентну перевагу і обсяг продажів конкретного житлового комплексу. Адже вона в будь-якому випадку вигідніше інвесторам, ніж банківська іпотека під 25-30 % річних " , - вважає експерт.

Бречко також зазначила, що в 2014 році умови розстрочки не зміняться.

Збільшення середнього терміну розстрочки з 3-3,5 до 4,5-5 років можна чекати тільки від забудовників, які з тих чи інших причин не можуть продати свої об'єкти .

Ті забудовники, у яких великий запас фінансової міцності і високу якість будівництва, змінювати умови продажів не будуть, йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, продажі житла на первинному і вторинному ринках нерухомості уже мають рівні частки.