Угоди щодо будівництва "Південного потоку" порушують законодавство ЄС

Угоди щодо будівництва підтримуваного «Газпромом» газопроводу «Південний потік» порушують законодавство ЄС і мають бути переглянуті з самого початку.

Про це заявив директор з енергетичних ринків Єврокомісії Клаус-Дітер Боршард, повідомляє "Ukrаїнська Energетика".

Як зазначив Клаус-Дітер Боршард чиновник, виступаючи в Європарламенті, двосторонні угоди щодо будівництва підтримуваного «Газпромом» газопроводу «Південний потік», укладені між Росією, Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією та Австрією, порушують законодавство ЄС і мають бути переглянуті з самого початку.

«Комісія розглянула ці міжурядові угоди і прийшла до висновку, що жодна не відповідає законодавству ЄС», – сказав Боршард. За його словами, підписанти цієї угоди мають переглянути їх та привести документи у відповідність із законодавством ЄС. У випадку, якщо ці переговори не будуть успішно проведені, ці країни матимуть розірвати свої угоди з Росією, наголосив єврочиновник.

Посадовець Єврокомісії наголосив на щонайменше трьох основних питаннях до угоди. По-перше, потрібно дотримуватися правил ЄС щодо «розділення» власності щодо мереж, сказав він. Це означає, що «Газпром», який є як видобувачем, так і постачальником газу, не може одночасно володіти видобувними потужностями та транспортувальною мережею.

По-друге, має бути забезпечений недискримінаційний доступ третіх сторін до трубопроводу. Не може бути ексклюзивного права для «Газпрому» бути єдиним транспортувальником.

По-третє, має бути розглянута структура тарифу.

«Чи можливо привести у відповідність до цих правил спорудження та операційну частину «Південного потоку»? Я не знаю, я ще не знаю», – зазначив чиновник.

За його словами, навіть якщо переговори будуть успішними, робота над тим, щоб узгодити «Південний потік» з занепокоєннями, ЄС візьме час, попередив Боршард.

«Не місяці, можливо, два роки до того, як ми досягнемо цього», – уточнив він.