Інвестори утримуються від покупки довгострокових суверенних паперів України

Зарубіжні інвестори стримано реагують на ті політичні події, що відбуваються в Україні, однак, воліють не купувати довгострокові суверенні папери.

Про це повідомляє "Интерфакс-Украина" з посиланням на старшого портфельного керуючого фондів Invesco, які активно інвестують в українські єврооблігації, Бану Елізондо (Banu Elizondo).

"З кожним днем кредитоспроможність (України - ред.) піддається все більшим ризикам і стає залежною від політичних подій, але виглядає стійкою завдяки очікуваній підтримці з боку РФ до 2015р. Відповідно, продажі є помірними і часто виглядають спекулятивними", - сказала вона.

Водночас, зазначила Б.Елізондо, на ринку присутні побоювання щодо значного обсягу погашень, переважно перед РФ, які намічаються на 2016р. Тому самі фонди Invesco, а також ряд інших інвесторів воліють утриматися від інвестицій в довгострокові цінні папери.

Говорячи про можливості виходу України на зовнішній борговий ринок в поточному році, Б.Елізондо зазначила, що інвестори очікували побачити розміщення нового випуску одразу після надходження першого траншу з боку РФ, при тому, що цьому сприяло ралі в суверенних паперах. Проте, зараз, після загострення протестних настроїв і посилення конфлікту між владою та опозицією, уряду буде складно вийти на міжнародний ринок, вважає експерт.

"Міжнародним інвесторам поки складно уявити, коли стане можливим завершення зіткнень, які відбуваються на вулицях. Те, що ми бачимо в даний час, це широкі вимоги опозиції, включаючи скасування антидемократичних законів, проведення конституційних реформ і дострокових виборів. У свою чергу, глава держави Віктор Янукович не готовий прийняти будь-яке із зазначених вимог, тому, швидше за все, демонстрації триватимуть. Янукович тепер може застосувати нові закони для розгону й арешту демонстрантів", - сказала Б.Елізондо.

За її словами, ставлення інвесторів до довгострокових облігацій могло б змінитися у разі відновлення урядом України підготовки до інтеграції в ЄС, а також, на додаток до домовленостей з РФ, співпраці з Міжнародним валютним фондом. "Але такий сценарій в даний час видається малоймовірним", - резюмувала представник компанії.