"Нафтогаз" обмежить постачання газу злісним неплатникам

Станом на 13 лютого 2014р. заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики за спожитий природний газ перед Національною акціонерною компанією (НАК) "Нафтогаз України" становить близько 25,5 млрд. грн.

Про це сказано у повідомленні, розміщенному на сайті НАК.

"Нафтогаз" надіслав телеграми керівникам областей, що мають найбільшу заборгованість за споживання природного газу (Вінницька, Житомирська, Запорізька, Львівська, Чернігівська, Черкаська, Херсонська, Сумська, Одеська, Луцька та Кіровоградська), та повідомила про те, що постачання природного газу превентивно обмежується до технологічного мінімуму у зв’язку з порушенням умов договорів та накопиченням значної заборгованості за спожитий газ.

НАК нагадує, що відповідно до вимог Закону України від 8 липня 2010р. №2467-VI "Про засади функціонування ринку природного газу" і постанови Кабміну від 27 грудня 2001р. №1729 природний газ в Україні реалізується лише за умови стовідсоткової оплати споживачами природного газу.

Повноваження щодо регулювання цін на природний газ, тарифів на його транспортування та постачання надано Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) відповідно до постанови Кабміну від 25 грудня 1996р. №1548.

Згідно з положеннями статті 13 Закону України "Про теплопостачання" відповідальність за теплопостачання покладена на органи місцевого самоврядування.