МВФ зберіг прогноз зростання світової економіки

Міжнародний валютний фонд (МВФ), як і раніше, очікує прискорення зростання світової економіки цього року до 3,7%, оцінюючи наслідки недавніх коливань на фінансовому ринку, що торкнулися в першу чергу країн, що розвиваються, як короткострокові.

Про це повідомляє "Интерфакс-Украина" з посиланням на доповідь МВФ до майбутнього засідання фінансової G20.

Темпи зростання світової економіки, насамперед розвинених країн, в останні місяці, як і прогнозувалося, прискорилися. Водночас відновлення світової економіки залишається слабким, ризики її уповільнення зберігаються.

Експерти Фонду стурбовані відтоком капіталу, зростанням процентних ставок, зниженням курсів валют країн, які розвиваються, що може негативно вплинути на рівень інвестицій і темпи економічного зростання в ряді країн.

"Відтік капіталу, підвищення процентних ставок і різке ослаблення валют emerging markets викликають найбільші побоювання, - йдеться в заяві МВФ. - Нові ризики виникають у зв'язку з дуже низькою інфляцією в єврозоні, де довгострокові інфляційні очікування можуть зменшитися, що підвищить ризик дефляції в разі серйозних негативних шоків для економічної активності".

При цьому активне проведення реформ могло б дозволити збільшити масштаби світової економіки на $2,25 трлн. до 2018р. і підвищити темпи її зростання на піввідсотка на рік.

Країнам, що розвиваються, МВФ рекомендує проводити макроекономічну політику, яка викликає довіру, і підтримувати гнучкість обмінного курсу, а в разі зростання інфляції - підвищувати процентні ставки.