Економічний огляд: гривня - склянка наполовину порожня

Concorde Capital

Україну чекає ще один сезон підвищених ризиків через фінансову кризу та дефіцит іноземної валюти.

Поліпшення бюджетного сальдо та торгового балансу виглядає малоймовірним на тлі намірів (США) скоротити програму стимулювання економіки, торгового конфлікту з Росією та зменшенням внутрішнього попиту.

Перспективи уряду щодо залучення нових кредитів виглядають невпевнено, зважаючи на нещодавнє зниження кредитних рейтингів.

До того ж Україна мало що зробила для відновлення співпраці з МВФ цього року.

У другій половині 2013 року дефіцит торгового збільшиться на тлі зростання імпорту природного газу. Як відомо, уряд в цей період запланував мінімум 60% збільшення обсягів закупівель газу порівно з минулим півріччям.

У Concorde Capital прогнозують дефіцит поточного рахунку на рівні 14,8 мільярда доларів.

За найкращим сценарієм валові резерви знизяться до 20 мільярдів доларів марки до кінця року.

Золотовалютні резерви НБУ у травні-серпні скоротилися до 21,65 мільярда доларів, тобто на 3,6 мільярда доларів, що еквівалентно імпорту за 2,4 місяці. Таке скорочення пов'язане із виплатами за зовнішніми боргами та відсутністю доступу до зовнішніх ринків запозичень.

Подальше скорочення резервів - неминуче на тлі сезонного збільшення попиту на долари, зростання закупівель енергоносіїв та продовження виплат Міжнародному валютному фонду.

Тиск на ЗВР та гривню сягне максимальної позначки у жовтні - листопаді, і є велика ймовірність падіння курсу гривні вже найближчим часом.

За оцінками Concorde Capital, для збалансування зовнішніх рахунків курс гривні треба знизити на 20%, втім, за базовим сценарієм аналітиків компанії, гривня втратить не більше 10%, впавши до 8,5-8,8 гривні за долар до кінця 2013 року.

Відсутність прогресу у співпраці з МВФ є одним із факторів, що відлякує потенційних кредиторів в Україні і грає на користь девальвації нацвалюти.

Якщо уряд послабить регулювання курсу, Україна матиме великі шанси на відновлення програми МВФ.

Аналітики очікують деякого поліпшення торгових рахунків у першій половині 2014 року на тлі високих показників експорту зерна.

Майбутнє гривні

Влада навмання грається із курсом національної валюти. Ресурсів на підтримку стабільності валютного курсу до виборів недостатньо.

Тому курс гривні у майбутньому - під питанням. Думки економічних оглядачів з цього питання схожі, якщо не ідентичні. Перспективи гривні відрізняється лише вірою чи скептицмом щодо того, чи пощастить уряду цього разу.

Водночас аналітики наголошують, що покращення торгового балансу разом із підтримкою МВФ дасть уряду можливість переглянути курс гривні. Такий крок є життєво важливим заходом для президента напередодні виборів.Коментарі

Додати коментар


111

УВАГА !!! Луцький збанкрутілий "ЗАХІДІНКОМБАНК" вкрав Ваші депозити? Луцька прокуратура приймає заяви ошуканих вкладників щодо повернення депозитів. Не гайте часу. Просто так цей "банк"- банкрут гроші вкладникам не поверне. Львівська, Київська та Херсонські філії закрились.

Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.