Світові фондові ринки: песимізм розвіюється

КІНТО

На початку жовтня песимізм ринків навколо політичної кризи в США почав розвіюватися.

Позитиву додав і старт періоду корпоративної звітності за третій квартал 2013 року, яку, як і завжди, розпочала американська компанія Alcoa і доволі успішно, перегравши прогнози аналітиків за результатами своєї роботи.

Ближче до середини жовтня політична криза розвіялась, адже Конгрес пішов на угоду, а Президент Обама підписав Закон фінансування уряду, що дозволило відновити роботу урядових організації, збільшити граничний рівень запозичень та попередити дефолт.

У цей час на ринок масово надходили корпоративні звіти.

Google збільшує прибуток та підростає вище 1000 доларів за акцію вперше за усю історію торгівлі цінними паперами компанії.

Morgan Stanley переграє по результатах третього кварталу прогнозианалітиків, показує найкращі результати торгівлі в галузі та демонструє найбільшу в світі рентабельність брокерського напрямку.

Як наслідок, вартість акцій фінустанови підростає до найвищого з лютого 2011 року рівня. Bank of America суттєво зменшує витрати. FedEx оголошує програму викупу акцій з ринку, що допомагає підрости акціям до рекордного рівня.

Підтримуючими стали й думки про нове відтермінування скорочення програми викупу облігацій з боку Федеральної Резервної Системи у зв'язку з негативним ефектом на економічну активність закриття урядових установ.

Під впливом вищезгаданих подій індекс Standard & Poor's 500 досягає нового історичного максимуму.

Ріст продовжився і далі.

Корпоративні новини видавали все нові й нові порції позитивних звітів: Amazon підскочив в ціні до рекордних рівнів на фоні даних по обсягах продажів, які виявилися кращими, ніж прогнозували спеціалісти.

Boeing оприлюднив хороший звіт по прогнозах продажів до кінця року, що допомогло досягнути найвищої вартості акцій за усю історію торгів. Corning оголосив 2-хмільярдний викуп свої х акцій з ринку.

Окрім хороших корпоративних звітів, ринки в зеленому світлі сприймали негативну макроекономічну статистику. Звіт по динаміці кількості працюючих показав приріст робочих місць за вересень місяць у розмірі 148 тисяч, що суттєво відрізнялося від 180-ти прогнозованих тисяч.

Індекс настроїв американських споживачів (Мічиганського університету) знизився до 73,2 пунктів попри прогнози у 75,8 п. Німецький індекс ділового оптимізму (Ifo Business Climate) знизився до 107,4 пунктів.

Промисловий індекс ділового оптимізму в США (РМІ) знизився до 52,3 пункти.

Такий стан речей сприймався ринком як стимул не скорочувати монетарне стимулювання ФРС, що, в свою чергу, підтримувало подальше зростання ринку та досягнення нових максимумів по S&P 500.

Оптимізм щодо продовження 85-мільярдного місячного викупу облігації під кінець жовтня потрохи розвіювався, але корпоративні новини підтримали продовження руху вгору.

Таким чином, жовтень виявився дуже успішним місяцем для світової фондової спільноти з новими максимальними історичними значеннями індексів та чотирьохтижневим ростом.

За звітний період головний бенчмарк американського фондового ринку - індекс S&P 500 - піднявся на 3,93%.

Індекс "блакитних фішок" - Dow Jones Industrial Average - зніс на 2,79%.

Зведений індекс технологічних компаній NASDAQ "в плюсі" 2,73%.

Зі зростанням у 4,25% завершив місячний діапазон FTSE 100, німецький DAX за результатами звітного інтервалу піднявся на 3,67%.

Французький CAC 40 зріс на 1,83%.

Японський Nikkei та Китайський SSE показали негативну динаміку у 2,47% та 2,02% відповідно.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.