Світові фондові ринки: нові максимуми

КІНТО

Жовтневі тенденції продовжилися у листопаді, адже світові фондові ринки знову зростали, досягнувши нових історичних максимальних значень.

На початку місяця підтримку фондовикам формували як корпоративні, так і макроекономічні новини.

Британський РМІ в сфері будівництва піднявся до 59,4 п., хоча прогнозувалося значення у 58,9 п.

В британській сфері послуг також очікується ріст - відповідний РМІ піднявся до 62,5 пункти. Аналогічний показник в США показав ріст до 55,4 пункти, хоча прогнозувалося 54,2 п.

Торговий баланс в Китаї зріс до 31,1 млрд. від попереднього значення у 15,2 млрд. Дуже здивувало американське ВВП за ІІІ квартал.

Середній проноз по аналітиках демонстрував ріст найбільшої економіки світу на 2%. Але фактичне значення попередньої публікації статистичного органу показало зростання у 2,8%.

Завжди впливовий показник по кількості працюючих в США зростає на 204 тис., хоча ринок очікував 121 тис.

Сюрпризом для світових ринків стало скорочення головної базової процентної ставки Європейським Центральним банком. На початку листопада ЄЦБ знижує ставку з 0,5% до рекордно низького рівня у 0,25%. Такий стан речей спровокував суттєве здешевлення євро на валютному ринку.

По корпоративних новинах відзначився Gap Inc., "перебивши" прогнози аналітиків щодо прибутковості. U.S. Steel гарно відреагував на заяву Goldman Sachs Group щодо відновлення попиту на метал.

Далі підтримку ринки шукали в майбутніх посадових змінах керівництва ФРС. Справа в тому, що теперішній голова Федеральної системи Бен Бернанке скоро завершує свій строк перебування на цій посаді, а на зміну йому приходить його заступниця Джанет Єлен, яка своїми ремарками дала зрозуміти, що буде продовжувати лінію Бернанке зі стимулювання економіки.

Потім ринки підтримували корпоративні новини.

Biogen Idec змогла домогтися в Європі трактовки "нова активна речовина" для своїх ліків проти розсіяного склерозу, що відкриває їй шлях на величезний європейський ринок.

Хороші квартальні результати показав ритейлер спортивного одягу Foot Locker, закінчивши звітний період з результатом 0,68 дол. на акцію попри прогнозованих 0,02 дол.

Під кінець місяця був зафіксований черговий рекорд, та закривши листопад, американський ринок показав 8 тижнів поспіль зростання, що є найкращим результатом останнього десятиріччя.

Ринки сформували думку, що передріздвяний період розпродажів, плюс, покращення ситуації на ринку праці, допоможе суттєво наростити обсяги роздрібних продажів, що звичайно сприяло росту представників ритейлу, особливо онлайн-ритейлу.

Таким чином, доволі спокійний листопад завершився для головного бенчмарку американського фондового ринку - індексу S&P 500 - зростанням на 2,51%.

Індекс "блакитних фішок" - Dow Jones Industrial Average - виріс на 3,02%, зведений індекс технологічних компаній NASDAQ "в плюсі" на 3,51%.

Зі зниженням у 1,25% завершив місячний діапазон FTSE 100, німецький DAX за результатами звітного інтервалу піднявся на 4,41%, французький CAC 40 підріс на 0,52%. Японський Nikkei показав позитивну динаміку у 10,28%. Китайський SSE піднявся на 3,3%.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.