Як піарники радили Вілкулу "утримуватися від коментарів"

Реальна економіка

Дуже часто звичайні читачі інтернет-стрічок новин не замислюються що криється за черговим повідомленням про "майбутнє поліпшення" стану доріг.

А криється за цим кропітка "креативна" робота найманих працівників, які дуже не часто переймаються реальним станом речей.

Тому журналістам досить важко відрізнить реальну новину від "вигаданою", або "притягнутою за вуха".

У розпорядженні "Реальної економіки" опинилися внутрішні "аналітичні" записки інфраструктурного віце-прем'єр-міністра Олександра Вілкула, в яких "помічник" буквально рекомендує міністру як реагувати чи поводити себе в тій чи іншій ситуації.

Здавалося, що повинен робити віце-прем'єр-міністр, або будь-який звичайний міністр, приступивши до обов’язків?

Логічним припущенням може бути те, що, наприклад, Міністр інфраструктури почне розбиратися з виконання планів з видатків департаментів в міністерстві, тендерною та фінансовою звітністю, потім почне перевіряти стан доріг, стан снігоприбиральної техніки напередодні зими та взагалі перейматися ситуацією в інфраструктурі.

Роботи багато.

Але дуже часто перше, що робить міністр на новій посаді – це наймає радників та піарників, що "працюють" над його репутацією.

В принципі, будь-яка політична сила, більш-менш самостійний політик та, власне, і будь-яка велика комерційна організація завжди намагається вибудовувати стосунки з пресою та громадськістю.

Але на відміну від комерційних організацій - головний "адресат" медіа-активності міністрів – це не громадяни, а "вище керівництво" держави.

Можливо вони вважають, що якщо президент чи голова адміністрації буде постійно отримувати в "моніторингу" матеріали преси про "успіхи" міністра, він зможе розраховувати на безтурботне існування на займаній посаді, або навіть "піде на підвищення".

У підсумку народжується їхній власний "підхід" до роботи преси, замість звичайного, ефективніше за який нічого не придумали – швидко та прозоро реагувати на запити ЗМІ, хоч щось робити у ввіреному напрямку, що буде помітно звичайним громадянам – наприклад, вчасно прибирати сніг вже на самому початку снігопаду, якщо вже не говорити про "покращення" стану доріг – одним роком роботи тут не обійтися.

Новий підхід передбачає приймання на роботу "дорогих" радників. Вони щодня "аналізують" інформаційне поле, "вигадують" інформаційні приводи, "створюють" повідомлення від імені роботодавця та "купують" позитивні матеріали в регіональних та національних ЗМІ.

Наприклад, не дивуйтесь, якщо міністр інфраструктури почне "демонструвати рішучість довести справу до кінця" в отриманні права на проведення Олімпіади-2022.

Деякі чиновники, разом з ефективною організацією роботи прес-служби діють досить вдало. Прикладів існує немало. Але інколи, як у випадку з Олександром Вілкулом, покладаються не відвертих "дилетантів".

Його піарники розміщували статті в регіональних медіа, що було помічено цілою низькою центральних видань.

Але радники не знайшли нічого кращого, ніж заявити про провокації. Самому ж Олександру Юрійовичу "порадили" утриматися від коментарів на цю тему, аби "не давати підґрунтя для нових публікацій".

Прес-служба мала взяти удар критики на себе, також "радники" рекомендували у разі необхідності звільнити когось з переліку "групи інформаційної підтримки", мовляв це допоможе Вілкулу сформувати образ "жорсткого менеджера".

Також з наступних аналітичних записок видно, яким чином формується порядок денний роботи віце-прем'єра. А виходячи з професійного "сленгу", який активно використовується в тексті - його писала людина, яка раніше працювала в Російській Федерації. Вкотре вітчизняні чиновники шукають "допомоги" у північного сусіда, багатого на медійні кадри.

І можливо ця записка стане в нагоді не тільки, коли ЗМІ наступного разу будуть висвітлювати "діяльність" міністра.

Основними питаннями міністра в серпні були "підготовка до опалювального сезону", "реалізація соціальних ініціатив президента" та "підготовка шкіл до навчального року".

Не дивлячись на те, що "тема тарифів" зависла, піарники радять показати на селекторній нараді наявність прогресу, адже єдиним результатом є "оперативне зниження тарифів" в одному з селищ Харківської області.

В свою чергу радники очікують, що "тема теплих туалетів в школах" може стати більш актуальною на початку вересня, хоча коментувати її потрібно "вкрай обережно", аби не налаштувати проти себе місцеву владу.

Дійсно, важка робота міністра - одночасно сподобатися керівництву, і не посваритися з чиновниками на місцях.

Ну і остання частина аналітичної записки – найбільш цікавою буде для видання "Телекритика", в ній "рекомендуються" канали розповсюдження інформації: окрім урядових видань та сайту Антимонопольного комітету в списку присутні "Комсомольська правда" та "Факти і Коментарі".

А тему дошкільної освіти "радники" рекомендують освітлювати посередництвом урядового порталу та інформаційних агентств.

Не обійшли увагу в міністерстві і регіональні ЗМІ Львівської, Івано-франківської та Закарпатської областей.

Ну а в інтернеті "не фасадний репортаж" як "вирішується питання на місцевому рівні зі згадками уряду та Олександру Вілкула" можна почитати на інтернет-ресурсах "Версії" та "From-ua".

Насправді, немає нічого дивного, що навіть після скандалу через розміщення "джинси", принципи роботи прес-служби міністра не змінилися.

Адже Вілкулу, як і будь-якому іншому міністру потрібно якомога гучніше "демонструвати" результати власної роботи. І подібних методів не цуралися чиновники у всі часи.

Тільки останній приклад показує, що якщо найнятий радник вказує як вести себе в тій чи іншій ситуації та "купує" позитивні матеріли в регіональних ЗМІ та на "сміттєвих" інтернет-ресурсах, шанси отримати крісло Микола Азаров навряд чи будуть відмінні від нуля.Коментарі

Додати коментар


Alex

половины картинок не видно

Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.