Як "Газпром" поставив "Нафтогаз" на лічильник

"Газпром" поставив НАК "Нафтогаз України" на лічильник. Згідно з доповнення до контракту про постачання російського газу Україні від 19 січня 2009 року, підписаний екс-прем'єром Юлією Тимошенко, щодня, з 8 вересня "Нафтогаз" зобов’язаний сплачувати 6% річних від суми боргу за поставлений в серпні природний газ.

Сума боргу за серпневий газ, за даними "Газпрому", - 882 мільйони доларів. Погасити цей борг Україна мала в першій декаді вересня.

30 жовтня міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький обіцяв, що борг буде погашено "сьогодні-завтра". На вечір 4 листопада дані про погашення боргу відсутні.

Таким чином, згідно з доповненням до газового контракту, копія якого є в розпорядженні "Реальної економіки", борг НАКу за серпневий газ виріс на 7,7 мільйона доларів 890 мільйонів доларів.

Погасити борги перед Москвою Київ, за даними Комерсант-Україна, планує черговим збільшенням уставного капіталу "Нафтогазу" за рахунок випуску нових ОВДП.

Ці папери за стандартної схемою будуть викуплені державними банками за кошти Нацбанку України. Простими словами, НБУ профінансує зі своїх золотовалютних резервів погашення боргу НАКу перед "Газпромом".

Неможливість Нафтогазу розрахуватися з постачальником газу викликана втратою монополії на постачання газ промисловості, в рамках лібералізації ринку газу. Цей напрямок був єдиним прибутковим для держкомпанії.

Натомість наразі постачанням газу промсектору займаються компанії Дмитра Фірташа, Сергія Курченка та Ріната Ахметова - у його СКМ запевняють, що забезпечують лише підприємства своєю групи.

З іншої сторони, комунальний сектор, а саме виробники теплової енергії, накопичили перед держкомпанією понад два мільярди доларів боргу.

Як зазначив у понеділок, 4 листопада, енергетичний міністр Ставицький, стягнення цих боргів з комунального сектору буде одним з джерел погашення боргу перед "Газпромом".

Тим часом "Газпром" погрожує ввести для "Нафтогазу" систему передоплати за майбутні поставки газу. Такий пункт передбачено в контракті від 2009 року. В такому разі НАК буде змушений перейти на таку ж схему і зі своїм споживачами.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.