Apple розчаровує аналітиків

The Guardian

Apple розчарував аналітиків, незважаючи на те, що зафіксував зростання прибутків на 21% за рік - до 8,8 мільярдів доларів і доходів на 23% - до 35 мільярдів доларів, але не виправдав прогнози Уол-стріт.

Споживачі відкладають купівлю телефонів, очікуючи на нові моделі iPhone, які мають вийти пізніше цього року.

Крім того, компанія прогнозує на диво низькі прибутки у наступному кварталі, адже в них не виходить нового продукту, тому очікується падіння продажів, напередодні очікуваної появи нової версії iPhone і меншого iPad.

Така сама ситуація була рік тому напередодні довгоочікуваного виходу у жовтні iPhone 4S.

Фінансовий директор Пітер Оппенхаймер пізніше пояснив аналітикам, що на продажі iPhone вплинули чутки щодо виходу нових продуктів.

В той час, як продажі iPad зросли на 84% за рік - до 17 мільйонів, продажі iPhone підскочили лише на 28% - до 26 мільйонів, що, явно, не підтверджує прогнози деяких аналітиків.

Акції під час закриття торгів впали на 5% після того, як компанія оголосила ці результати. Вони значно занижені у порівнянні з очікуваними Уол-стрітом 37,22 мільярдами доларів за квартал.

Кількість iPhone також не виправдала сподівань, в той час, як продажі iPad перевершили очікування.

Значну частину похибки можна списати на продажі у Європі і Азійсько-Тихому регіоні.

У Європі продажі впали на 7%, а у Азії - майже на 25% порівняно з попереднім кварталом.

Голова Apple Тім Кук наполягає, що компанія у захваті від продажів iPad.

Він оголосив, що компанія випустить нову версію операційної системи Mountain Lion, і заявив: "Ми також із нетерпінням чекаємо на нові чудові продукти, які стоять на конвеєрі".

Він оголосив про виплату 2,65 доларів дивідендів за кожну акцію компанії, які зросли в ціні на 9,32 долари.

Як Guardian дізнався з власних джерел, Apple запускатиме нову, тоншу версію iPhone у вересні. В ній використовуватиметься нова, менша "нано-сім" карта для активації і інший док-роз'єм на корпусі.

Це дійсно може розігнати продажі у четвертому кварталі цього року, але для цього новий телефон має вийти не пізніше кінця липнево-вересневого кварталу.

Компанія продемонструвала квартальне падіння середніх цін продажу на всі свої продукти, окрім комп'ютерів.

Ціни на iPhone впали з 647 доларів до 624, iPad тепер можна придбати не за 558, а за 538 доларів.

Обидва ці падіння демонструють, що Apple намагається покрити нижній сегмент ринку, продовжуючи пропонувати свій iPad2 річної давнини по заниженій ціні, та iPhone 3GS 2010 року випуску. І ці телефони занижують показники і прибутків і доходів.

"Це дійсно компанія iPhone. iPad не настільки сильний продукт, щоб вражати цифрами, - ділиться аналітик Колін Гілліс. - П'ятий iPhone - найбільш розпіарений пристрій, і йому важко буде перевищувати очікування".

Вихід нового iPhone кине жорстокий виклик конкурентам.

Це послужило однією з причин, чому деякі інвестори не очікували зростання продажів у третьому кварталі. Вони пам'ятали, як минулого року через балачки про вихід нового телефону Apple вперше за декілька років не виправдав квартальні очікування.

Економічні проблеми у Європі і Китаї також змусили інвесторів понервувати.

"Ми думаємо, що багато споживачів скоріш за все відкладуть оновлення і придбання до виходу iPhone 5, - каже Чаннінг Сміт, один з керівників Capital Advisors Growth Fund. - Щось подібне відбувалося минулого року через вихід iPhone 4S".Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.