Місце Британії у Європі

The New York Times

Євро-скептицизм досі залишився у політиці Британії. Навіть після того як країна після декількох століть антиєвропейських настроїв приєдналася у 1973 році до загального ринку і інтегрувалася з ЄС 20 років тому.

Досі історія дає про себе знати. З початку європейської боргової кризи і рецесії, у Британії не вщухають розмови про те, щоб піти з ЄС.

Лідер найбільшої бізнес-групи у Британії "Конфедерація британської індустрії" Роджер Карр в понеділок справедливо попередив, що цей останній тренд треба сприймати серйозно і його варто враховувати проєвропейським бізнесменам і політичним лідерам.

Ключові політичні фігури чекають на скликання національного референдуму, який би визначив подальшу долю участі Британії в Європейському союзі. Можливо, він відбудеться уже у 2015 році.

Якби він відбувся зараз, соціологи кажуть, що анти-європейські настрої взяли би вгору. Більшість прихильників консерваторів, лейбористів і значна меншість лібералів проголосували би за вихід Британії.

Але вихід з ЄС був би жахливою помилкою, яка б коштувала Британії найкращих сподівань на краще економічне майбутнє, і повернення до того половинчатого стану і простих часів, коли Британія була імперією і не мала необхідності у європейському ринку.

Європейські лідери можуть це зробити, але їм спочатку треба прислухатися до Карра.

Двадцять сім країн зараз входять до Європейського союзу. Декілька інших країн - Ісландія, Сербія і Турція - сподіваються приєднатися до ЄС. Навіть без подальшого розширення союз нараховує майже 50% британської торгівлі і включає найбільших торгівельних партнерів країни.

Звичайно, скептики можуть вказати на те, що ЄС останнім часом не у найкращий формі. Союз переживає кризу, викликану бюрократією і відсутністю демократичної відповідальністі.

Вагомі сільсько-господарські субсидії місцевим фермерам заохочують до еміграції фермерів з країн, що розвиваються, проти чого люблять виступати політики.

Євро стало спільною валютою, без підготовки і інституційної підтримки.

За останній рік канцлер Німеччини Ангела Меркель руйнівним чином штовхає своїх партнерів прийняти закони, які б сприяли рецесії, встановивши жорсткий ліміт для дефіциту, відмовляючи країнам у фінансовій гнучкості, яка часом потрібна для відновлення зростання.

Проте, недоліки Європи - ще одна з важливих причин, чому Британії треба сідати за стіл переговорів, за яким вирішується економічне майбутнє Європи.

Британія, представляючи собою третю за величиною економіку в Європі після Німеччини і Франції, має значну роль у формуванні європейської політики, штовхаючи блок в бік більш вільної торгівлі і подалі від політичного федералізму.

Це допомогло отримати такі самі права, як і для інших країн, і в той же час уникнути небажаних ініціатив, на кшталт євро.

Рішення щодо фінансової політики, нагляду над банками і фінансового регулювання будуть прийняті найближчим часом. І думка Британії як ніколи важлива, щоб захистити інтереси Британії і європейців також.

Британські прихильники продовження членства в Європейському Союзі з усіх трьох основних партій та бізнес-спільнот повинні протистояти спокусливій простоті "євро-вбивць", які стверджують, що Британія може ігнорувати Європу і процвітати самостійно.

Вони мають стояти на тому, що британська подальша інтеграція з Європою, як каже пан Карр, має "стати стрижнем глобальних торгівельних амбіцій Британії".

Британії потрібний Європейський союз, так само, як і ЄС не обійдеться без Британії.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.