Що поганого в розмовах про фінансову катастрофу

The Huffington Post

Волатильність вступає у гру

Фондовий індекс Standard&Poor's, який після п'яти днів росту поспіль перевищив позначку у 1400 пунктів, спонукає до переведення грошей в готівку.

Це цілком ймовірно на фоні розмов про зростання податків і скорочення витрат, які розпочнуться наступного тижня у Вашингтоні.

Президент Барак Обама і американські конгресмени скоріш за все будуть обговорювати шляхи зменшення бюджетного дефіциту, аби запобігти фінансовій катастрофі через автоматичне зростання податків і скорочення витрат у 2013 році, що може зіштовхнути економіку в рецесію.

Як тільки політики почнуть щось вирішувати, ринки відреагують миттєво.

Індекс волатильності VIX - улюблений барометр на Уолл-стріт ажіотажу на ринку, і він часто рухається в протилежний бік від S&P 500. Зараз він знаходиться на найнижчому рівні за 5 років. Проте, VIX може передумати, якщо у Вашингтона не заладиться.

"Якщо буде фінансова катастрофа, багато активів миттєво обваляться через фактор страху чи хаосу… Щоб все стало з ніг на голову, потрібна лише одна крупна угода, тоді ринок подуріє", - каже трейдер Ю-Ді Чан з ACE Investments.

За його словами, ймовірність того, що економіка опиниться у фінансовій дірі становить 5%.

Багато хто на ринку погоджується з тим, що про розігрівання ринку будуть домовлятися, але на цьому шляху будуть розставлені політичні "капкани", адже демократи і республіканці будуть намагатися відстояти позиції, які вони мали під час передвиборчої кампанії.

Ліберали прагнуть зростання податків для найбагатших американців, в той же час захищаючи прогресивні тенденції у сфері охорони здоров'я. Консерватори хочуть скоротити програми для бідних і розширити податкову базу для збільшення прибутків, не підвищуючи податки.

"Обидві партії підніматимуть ставки і будуть тиснути на протилежну сторону, тож ринок буде переживати ще більше", - каже головний інвестиційний менеджер банку Wealth Management Тім Ліч.

"Адміністрація зараз дуже занепокоєна через це, принаймні трохи більше, ніж думає республіканська сторона чи Конгрес… Але зараз Конгрес збалансований, тож жодна сторона не відчуває, що може діяти безкарно", - каже він.

Середній Схід і Європа

Неспокій на Середньому Сході і безуспішні розмови у Європі щодо надання допомоги Греції можуть додати невпевненості і волатильності на Уолл-стріт, кажуть аналітики.

За посередництвом Єгипту вогонь між Ізраїлем і ХАМАСом було припинено в середу пізно ввечері після тижневого конфлікту, проте перемир'я закінчилося після вбивства палестинця ізраїльським солдатом, за словами міністра закордонних справ Палестини.

Спираючись на привітання зі всього світу за посередництво у перемир'ї, президент Єгипту Мухаммед Мурсі розширив свої повноваження, чим розсердив своїх опонентів і викликав запеклі зіткнення в центрі Каїра та інших містах у п'ятницю.

"Подібні крупні потенційні конфлікти звичайно можуть наробити шуму і в самій Америці", - кажуть американські банкіри.

На радість фондовикам, фінансовий міністр Греції заявив, що МВФ переглянув терміни виплати грецького боргу, і що залишилося знайти лише 13 мільярдів доларів необхідної допомоги.

Утім, угода досі не підписана, і Греція стає все більше незадоволеною своїми кредиторами, які досі сперечаються навколо угоди, незважаючи на те, що Афіни виконали всі непопулярні заходи економії.

Нерухомість сприяє відновленню

На цьому тижні вийде багато економічної інформації. На деякі цифри вплинув ураган Санді, який вдарив по східно-американському узбережжю більше, ніж три тижні тому, вбив більше 100 людей в США, і коштував країні мільярди доларів.

Однак цифри щодо нерухомості підтверджують поворот в секторі. А це вважається необхідним кроком для вивільнення витрат і зниження високого рівня безробіття.

У вересні індекс нерухомості восьмий місяць поспіль зростав, і це найдовший період зростання з часу відновлення кредитування у 2009- 2010 роках.

Нові цифри за жовтень, які будуть оприлюднені у середу, також покажуть зростання.

Інші цифри цього тижня будуть присвячені споживацькій впевненості і купівельній спроможності.

В п'ятницю S&P 500 закрився зі зростанням на 3,6% - це другий кращий тиждень за рік.

Приємні економічні дані на цьому тижні підтверджують, що незважаючи на злети і падіння, які пророкує фінансова катастрофа, основи фондового ринку солідні.

За рік індекс S&P 500 виріс на 12,1%. Dow Jones показав зростання у 6,5% за рік. Nasdaq порадував 13,9% росту у 2012 році.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.