Чи може США уникнути нової рецесії?

Project Syndicate

Штати можуть знову пережити рецесію у 2013 році.

Навіть якщо країна уникне "фіскальної катастрофи", погано сфабрикований політичний компроміс, який призведе до швидкого скорочення дефіциту, може штовхнути і так слабку економіку до рецесії.

Утім поступове скорочення податкових відрахувань у поєднанні з реформуванням видатків може призвести до тривалої консолідації, завдяки якій Америка може уникнути нової рецесії.

Економіка США шкутильгала на рівні 2% зростання минулого року зі схожими сумними прогнозами на 2013 рік, не враховуючи фінансової катастрофи.

Це занадто повільне зростання, щоб зупинити фінансову катастрофу, яка відбудеться через скорочення податкових надходжень і зниження витрат на суму 600 мільярдів - близько 4% ВВП наступного року, і схожі суми у наступні роки.

Президент Барак Обама запропонував у відповідь на фінансову кризу, що насувається, значно збільшити податки для найбагатших 2% населення, і прибрати для них пільги.

За його проектом бюджети податки також збільшаться для корпорацій, і закінчаться "податкові канікули", що означатиме додаткові 2% податків для всіх заробітчан.

Все це означатиме зняття додаткового навантаження у 2% на ВВП. Проте вищі податки означають зменшення інвестицій і стимулів до праці, і пригнічення економіки. Це може бути вироком для економіки, яка досі шкутильгає на рівні менше 2%.

ФРС і Конгрес передбачають, що подолання фінансової катастрофи призведе до рецесії у 2013 році.

Голова ФРС Бен Бернанке заявив, що його структура не в змозі попередити негативні явища в економіці. Він міг би сказати те ж саме і про бюджетні ініціативи Обами.

Хоча республіканці у Конгресі справедливо виступають проти підвищення податків, вони хочуть отримати дохід від податкової реформи, яка містить в собі довгострокові програми скорочень у багатьох соціальних програмах, зокрема медичній і соціальній безпеці.

Хоча деякі республіканці хочуть зростання економіки лише за рахунок стимулювання економічного зростання, цього не можна досягти без скорочення податків і внесення змін до корпоративного оподаткування, які демократи не згодні приймати.

Збільшення надходжень через податкові реформи означає зменшення особливих скорочень і винятків з програми оподаткування найнижчих верств населення.

Потенційного ризику рецесії можна запобігти через розширення бази, що використовується для одержання доходів.

Бажано це розширення зробити за допомогою обмеження ліміту, за який платник податків не може зайти у зниженні податку для себе за допомогою різних програм і субсидій.

Це допоможе втримати пільги, але залишить податок на прийнятному рівні. За допомогою загального ліміту багато хто перейде на загальну субсидію, а це значно спростить бюрократичну тяганину.

Додаткові 2% з кожного платника означатиме "плюс" 200 мільярдів доларів доходу у 2013 році, якщо врахувати нинішні субсидії і винятки до оподаткування.

Якщо зберегти всі пільги для благодійних покупок і оподатковувати лише дорогі медичні послуги, то у 2013 році буде додатково недоотримано 150 мільярдів доларів.

Сто п'ятдесят мільярдів доларів у 2013 році - це 1% ВВП, який економіці може бути важко потягнути, особливо якщо врахувати державні витрати і зростання податку на зарплати.

Однак можна скорочувати податки поступово. Обмеження у мінімальні 54 у 2013 році принесе лише 75 мільярдів доларів - близько 0,5% ВВП.

Ліміт можна знизити з 5% до 2% у наступні декілька років. тож коли економіка стане сильнішою, це означатиме більший дохід.

Зменшення державних витрат на медичну і соціальну програми необхідне для попередження довгострокового зростання національного боргу і суттєвого зростання податку для мешканця країни. Такі зміни також вимагають поступових дій для запобігання економічного спаду.

За останні п'ять років борг США зріс більше ніж удвічі, і буде становити більше 100% ВВП протягом наступного десятиліття, якщо не буде змінено програму витрат і оподаткування.

Правильне поєднання ліміту на скорочення податку і поступове зростання витрат на соціальні програми може зупинити зростання боргу і посилить економіку США.

Нинішні бюджетні переговори Америки мають зосередитись на досягненні довгостровокого зниження національного боргу і захисті економічного зростання на найближчий час.

Мартін Фельдштейн, професор економіки Гарвардського університету, колишній радник президента Рональда Рейгана з економічних питань, колишній голова Американського національного бюро економічних розслідувань.

Авторське право: "Реальна економіка", Project SyndicateКоментарі

Додати коментар


Алеш

Иудео-христианские страны со временем придут в упадок. Выживут страны с выраженной национальной идеей. И не монотеистических религий.

Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.