У 2013 році попит на нафту зростатиме

The Guardian

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) підрахувало, що наступного року попит на нафту зросте, але збільшення виробництва в Америці задовольнить цю потребу.

Поліпшення економічних умов в Китаї і США призведе до того, що у 2013 році додатково знадобиться близько 865 тисяч барелів сировини, щоб досягти позначки 90,5 мільйона барелів на день, йдеться у звіті МЕА.

Цей показник на 110 тисяч барелів перевищує цифру, названу місяць назад. Навіть незважаючи на те, що, на думку агентства, попит на нафту у першій половині року буде шкутильгати.

Очікуване зростання попиту і підозри, що США випустить новий раунд кількісного пом'якшення для подальшої підтримки внутрішньої економіки, допомогли вирости ф'ючерсам на нафту Brent до 109 доларів за барель.

Тим часом, на зустрічі міністрів Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) у Відні було погоджено тримати виробництво на позначці 30 мільйонів барелів на день.

Проте всередині ОПЕК існує деяке занепокоєння, що за повільного зростання попиту, що супроводжується значним зростанням видобування нафти у США та Іраку, ціни наступного року можуть обвалитися.

Ірак є членом ОПЕК, але він чітко дав зрозуміти, що не буде допомагати скороченням виробництва, навіть якщо ціни впадуть. В Іраку це аргументують тим, що спочатку виробництво мають скоротити ті країни, які раніше його збільшили, зокрема Саудівська Аравія.

Після 20 років війни, санкцій і громадянського неспокою, що розладнали нафтову промисловість, Ірак не має жодного наміру призупиняти видобування, яке тільки-но налагодилося.

"Ірак ніколи не скоротить видобування. Нехай це роблять країни, які за останні два роки збільшили обсяги видобування. Це питання суверенне, а не ОПЕК", - заявив представник Іраку в ОПЕК в коментарі агентству Reuters. -

Це був прозорий натяк на Саудівську Аравію, яка цього літа збільшила видобування до рекорду 30-ліття, перевищуючи показник 10 мільйонів барелів на день, щоб втримати ціни після запровадження західних санкцій проти Ірану. Як відомо, заходи ЄС і США призвели до зменшення виробництва нафти в цій країні удвічі.

Тертя в ОПЕК посилилися після повалення режиму Саддама Хусейна в Іраку і арабського пожвавлення, яке закінчилося питанням, хто має очолити картель, коли генеральний секретар лівієць Абдалла Салем ель-Бадрі піде.

Директор центру енергетичних досліджень у Datamonitor Нейл Аткінсон каже: "Ірак не почує аргументів. Країна вважає, що її настільки довго притискали, що воно має карт-бланш на відновлення своєї економіки.

Видобування нафти у таких країнах, як США і Ірак зростає шаленно. Існує ризик, що наступного року різко впадуть ціни".

Обсяги нафти в Іраку збільшились з 1 мільйона барелів на день до 3,4 мільйонів після того, як були підписані контракти із західними компаніями BP, Shell і ExxonMobil.

Американське інформагенство з питань енергетики у вівторок повідомило, що видобування в США зросте до 760 тисяч барелів на день у 2012 році. Темп сьогоднішнього зростання виробництва - вищий за всю історію видобування нафти, яке розпочалося 150 років тому.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.