Вийти заміж за іпотеку

The Economist

Китайські комуністи атакували багато буржуазних інституцій після того, як прийшли до влади у 1949 році. Але на інститут шлюбу не зазіхнули.

Навіть навпаки, вони ввели в дію закон про шлюб у 1950 році, за чотири роки до запровадження конституції.

Соціальний тиск до одруження досі залишається значним у сучасному Китаї, де майже 80% дорослих пов'язали себе з іншою особою офіційно, у порівнянні з 68% у США.

Але сьогодні, на відміну від 1950 років зі шлюбом безпосередньо пов'язаний ще один буржуазний аспект – нерухомість.

У Китаї іпотека як правила передує одруженню. Згідно з популярною думкою, якщо чоловік та його сім'я не можуть придбати нерухомість, йому непросто буде знайти наречену.

Обираючи чоловіка три чверті жінок розглядають його можливість забезпечити житлом, доводить дослідження пекінської дослідницької компанії Horizon China.

Навіть якщо сама жінка не звертає увагу на цей критерій, її сім'я і друзі, не кажучи вже про державних брокерів, не дадуть їй про нього забути.

"Голі шлюби" також трапляються все частіше. Але з віком у тих, хто вийшов заміж з чистого кохання, ставлення змінюється.

Одна 28-річна пекінка одружилася зі своїм чоловіком, закохавшись у нього в коледжі.

"Але якщо ви зараз познайомите мене з чоловіком і він не може дозволити собі будинок, я за нього не вийду, - каже вона. – Треба бути більш реалістичними. Мені вже не 20 років".

Деякі економісти кажуть, що змагання за наречених у Китаї сприяє зростанню цін на нерухомість.

Будинки стають більш недоступними там, де кількість чоловіків значно перевищує кількість жінок, доводить Шанг Вей з Колумбійського університету.

Чоловіки і їх родини витрачаються на нерухомість, щоб покращити свою позицію в черзі до шлюбу. Але це тільки спонукає решту чоловіків у відповідь витрачати ще більше.

Неодружені чоловіки не беруть участь у перегонах за виживання.

Чоловік, що володіє переоціненим житлом – це як півень, що має гребінь – певна ознака, що кидається самці в очі. І тільки найбільш забезпечені чоловіки можуть цим похвалитися.

Тому неодружені чоловік мають нести тягар необхідності придбати житло. Але акценти вже трохи змістилися.

Жінки та їх сім'ї докладають до покупки будинку у 70% випадків, показує дослідження Horizon China.

Вони допомагають і тому, що інакше не можна - парам потрібно об'єднувати свої ресурси, щоб дозволити собі дороге китайське житло, і тому що вони можуть це зробити. Молоді китайські жінки заробляють більше і отримують більше допомоги від своїх батьків, у яких вони зазвичай є єдиною дитиною.

І хоча більшість жінок докладають гроші до купівлі будинку, лише 30% одружених жінок вписують своє ім'я у сертифікати на володіння нерухомістю, повідомляє дослідження Horizon China.

Соціолог Лєта Хонг Фінчер хвилюється, що "багато китайських жінок не мають доступу до того, що вважається найбільшим багатством за життя".

Все більше жінок намагаються вписати своє ім'я в договори купівлі квартири. З тих, хто одружився після 2006 року, 37% впоралися з цим успішно.

У 2011 році їхні зусилля посилилися, коли Верховний суд визначив правила розлучення. Згідно з ними, кожна сторона утримуватиме за собою ту нерухомість, яка записана на її ім'я після того, як друга сторона отримає компенсацію у розмірі доданої нею суми.

Але подвійна реєстрація стикається з бюрократичними і соціальними перешкодами. Одна жінка наполягала на спільній оплаті і реєстрації на два прізвища.

Але мати її чоловіка просила її залишити ці зусилля, вказуючи на те, що вона все одно заробляє більше за чоловіка, і у разі необхідності їй легше буде не залишитися ні з чим, ніж її чоловіку. А спільне володіння стане ще одним ударом для його гордості.

В принципі, закон залишає розлученій жінці право отримати компенсацію за докладені до іпотеки гроші, навіть якщо місце спільного проживання не записане на її ім'я.

Але жінки не завжди документують платежі, які вони здійснюють. І навіть ті, хто конкретно за іпотекою не розраховуються, можуть достатньо витрачатися на інші побутові речі, каже Хонг Фінчер.

У більшості випадків чоловік може собі дозволити іпотеку тільки тому, що жінка бере на себе витрати на одяг, меблі та решту речей.

"Володіння будинком має чоловічий характер, - каже Фінчер. – Часто фінанси сім'ї організовані таким чином, що чоловік гордо може заявити про придбання житла, навіть якщо його дружина активно розділяє побутові витрати".

Слухняна дружина має відчувати себе зобов'язаною підтримувати це вдавання.

Мачо-позерство – це ще одна китайська бульбашка, яка рано чи пізно має луснути.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.