Скільки коштує сланцевий газ?

Deloitte

Вже багато десятиліть неозброєним оком можна спостерігати цикли та переломні моменти в фондовому, банківському, валютному та енергетичному ринках.

Але деякі з найважливіших змін за останні декілька років мали місце саме на ринку природного газу. Величезний об'єм сланцевого газу у США, який вже є комерційно привабливим, змінив стратегічну картину не тільки в Сполучених Штатах, а і в цілому у світі. В результаті чого ми вже бачимо зміни в структурі торгівлі Європи та Азії.

Феноменальне зростання виробництва сланцевого газу в США не було випадковим. Починаючи з 2003 року бурхливо розвивалася бурова промисловість. Так, кількість бурових установок у США швидко збільшувалась, подвоївшись до 2008 року, і досягнувши 2000 одиниць.

На той час більшість установок займалася бурінням на газ. Поступово сланцевий газ став домінувати за рахунок зниження обсягів видобутку традиційного газу.

Але після початку фінансової кризи в серпні 2008 року, ситуація почала змінюватись, бурові роботи значно впали на тлі того, як уряд та експерті розмірковували про майбутнє світової фінансової системи. І хоча в 2009 і 2010 роках буріння було поновлено, пріоритети змінилися, місце сланцевого газу почала займати сланцева нафта. Якщо до 2008 року, в США приблизно 400 бурових установок здійснювали пошуки нафти і 1600 – газу, то нині співвідношення змінилося і становить приблизно 1400 до 400.

Незважаючи на це, в кінці 2011 року сланцевий газ займав 32% загального обсягу видобутку природного газу в США. За словами аналітика Девіда Хьюза, до кінця 2012 року ця цифра досягла 40%.

Видобуток сланцевого газу в США зріс з 4 млрд. куб. футів на добу в 2007 році до близько 26 млрд. куб. футів на добу в 2012 році. При цьому видобуток природного газу в США зріс з 2 трлн. куб. футів на місяць у 2002 році, до 2,5 трлн. куб. футів у 2012 році.

Тому падіння цін на газ в США в 2012 році було очікуваним. Але воно створило ілюзію, що внутрішня ціна на сланцевий газ низька, тоді як насправді до падіння ціни призвів саме надлишок виробництва. Врешті-решт падіння ціни вже сягнуло нижче рівня собівартості газу.

То якою ж є реальна вартість сланцевого газу? За словами директора центру енергетичних досліджень Університету Райса Кена Медлока, в США деякі свердловини є прибутковими на рівні $2,65/тис. куб. футів, інші потребують не менше $8,10/тис. куб. футів... Медіана знаходиться на рівні $4,8/тис. куб. футів.

При цьому ціна в США зараз знаходиться на нижній планці у $2,65/тис. куб. футів. Цікаво, що в Європі ціна складає приблизно $11/тис. куб. футів, а в Японії - майже $17/тис. куб. футів.

1 куб. фут = 0,03 куб. мКоментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.