Хімпром стане драйвером зростання світової економіки

Глобальні продажі продукції хімпрому зростатимуть на 3% щорічно. Такий прогноз міститься у Global Chemicals Outlook, що підготовлено аналітиками Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP).

Хімпром буде грати ключову роль в процесах розвитку та переходу до зеленої економіки в двадцять першому столітті. Уряди по всьому світу визнають, що хімічні речовини відіграють важливу роль для медицини, сільського господарства, товарів народного споживання, екологічно чистих технологій і навіть подолання бідності. Завдяки хімії світове виробництво зросло з $171 млрд. у 1970 році до більш ніж $4,1 трлн. сьогодні.

Зростання виробництва особливо помітне в Китаї, який сьогодні є найбільшим споживачем текстильних хімікатів (42% світового споживання), і в ПАР де витрати на пестициди зросли майже на 60% за останні 10-15 років.

Останні прогнози, розроблені Американською Хімічною Радою (ACC) прогнозують значне зростання хімічного виробництва, у країнах що розвиваються в період до 2021 року. Відповідно до тенденцій, які склалися за останнє десятиліття, Китай матиме найвищі річні темпи зростання в хімічній продукції .

У реальному вираженні, інформація про зростання доступна через виробничі індекси промисловості. Протягом декади з 2000 по 2010 рік, Глобальний Регіональний Індекс Хімічного Виробництва, який розраховується Американською Хімічною Радою показав, що загальний обсяг виробництва зріс на 54%.

Аналіз, проведений ОЕСР відзначає, що щорічні глобальні продажі хімічної продукції зросли у два рази за період з 2000 по 2009 рік, частка країн БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Індія, Китай і Південна Африка), збільшилася з 13 до 28%. У Китаї, виробництво збільшилось майже в три рази за цей період, а у 2010 році Китай став найбільшим хімічним виробником, з обсягом продажів у $754 млрд.

Незважаючи на це, на країни ОЕСР (частка продажів ОЕСР знизилася з 77 до 63%), як і раніше припадає основна частина світового хімічного виробництва, хоча очевидно - країни що розвиваються та країни з перехідною економікою стають все більш значущими.

Згідно з аналізом Ради Хімічної Промисловості Європи (CEFIC), за період з 2000 по 2010р., частка глобальних продажів хімічної промисловості ЄС знизилась з 29,2% від загального обсягу до 20,9%. За цей же період, частка Китаю виросла з 6,4 до 24,4%. Частки інших країн Азії та Латинської Америки також зросли.

Останній огляд ОЕСР з прогнозом тенденцій до 2050 року, свідчить, що глобальні продажі хімічної промисловості зростатимуть в середньому приблизно на 3% на рік до 2050 року. При цьому для країн БРІКС темпи зростання будуть більш ніж у двічі вищими, ніж у країнах ОЕСР. Цікаво, що хімічне виробництво в інших регіонах світу буде зростати ще швидше.

Швидке зростання також очікується в Індії, з прогнозованим щорічним зростанням вище 9% в період з 2012 по 2014 на рік, і вище 8% на рік у період з 2015 по 2021 рік. Для країн Африки та Близького Сходу річні темпи зростання прогнозуються трохи більше 5% на рік з 2014 по 2021 рік.

На противагу цьому, щорічні темпи зростання хімічного виробництва в розвинених країнах складатимуть не більше 3% протягом усього вищезгаданого періоду. В Сполучених Штатах – менше 3%, в Канаді менше 4% на рік. Зростання в Західній Європі, так само, очікується нижче 3% на рік протягом цього періоду.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.