Частка відновлюваних джерел енергії в ЄС збільшиться до 32% у 2035 році

British Petroleum

Згідно з прогнозом British Petroleum "EnergyOutlook 2035", глобальне споживання енергії зросте на 41% до 2035 року, при цьому 95% зростання припадатиме на країни з економікою, що розвиваються. Через підвищення енергоефективності темпи зростання уповільняться, у порівнянні із тими, що спостерігалися протягом попередніх десятиліть. "Нові" енергоносії – сланцевий газ, сланцева нафта та відновлювані джерела енергії – значно збільшать свою частку у світовому енергобалансі.

Наразі світ виходить із фази швидкого зростання споживання енергії,на тлі індустріалізації та електрифікації економіки країн, що не входять до ОЕСР, особливо Китаю. Десятиліття 2002-2012 років зафіксувало найбільше в історії зростання споживання енергії у порівнянні будь-яким десятирічним періодом досі, і цей рекорд навряд чи буде перевершений найближчим часом.

До 2035 року галузі енергетики, що використовують всі види палива покажуть зростання. Найбільше зростання продемонструють відновлювані джерела енергії (6,4% на рік), ядерна енергетика (1,9% на рік) та гідроенергетика (1,8% на рік). Лідером у розвитку відновлюваних джерел енергії зараз є Європа, яка займатиме провідні позиції протягом прогнозованого періоду. Частка відновлюваних джерел енергії у виробництві електроенергії в країнах ЄС збільшиться з 13% в 2012 році до 32% в 2035 році.

Зростання споживання відчуватиметься за всіма видами енергоносіїв,при цьому нові форми енергоносіїв відіграватимуть все більш важливу роль. Відновлювані джерела енергії, сланцевий газ,сланцева нафта та інші "нові" джерела палива в сукупності зростатимуть на 6,2% на рік, що складе 43% від виробництва енергії до 2035 року. Зростання споживання нових видів енергії стане можливим завдяки розробкам нових технології та масштабним інвестиціям.

При цьому структура споживання палива змінюватиметься доволі повільно. Частка нафти продовжить скорочуватися, позицію провідного виду палива ненадовго може зайняти вугілля. На глобальному рівні вугілля залишатиметься найбільшим джерелом енергії до 2035р.,незважаючи на те, що у країнах ОЕСР домінуючим енергоносієм є природний газ. Його частка неухильно зростатиме. До 2035 року всі види викопного палива займатимуть близько 27% у загальному обсязі споживання. Протягом наступних років, вперше з початку промислової революції, у Світі не буде жодного домінуючого палива.

Сукупна частка викопних видів палива у енергобалансі зменшиться, але, як і раніше, вони продовжать домінувати в 2035 році з часткою 81%, у ​​порівнянні з 86% в 2012 році. Відновлювані джерела енергії (у тому числі біопаливо) збільшать свою присутність на ринку з 2% до 7% до 2035 року, в той час як частка гідро- та ядерної енергетики залишиться незмінною.

Не-вуглецеві джерела (відновлювані джерела енергії, гідро- та ядерна енергетика) збільшать сукупну частку у виробництві електроенергії з 32% в 2012 року до 37% в 2035 році. Відновлювані джерела енергії випередять ядерну енергетику в 2028році, збільшивши свою частку з поточних 5% до 13% у 2035 році. При цьому ВДЕ не демонструватимуть жодних ознак наближення до насичення своєї частки ринку.

Здешевлення та зростання продуктивності відновлюваних джерел енергії поступово зменшить потребу в політиці підтримки "зеленої" енергетики. Починаючи приблизно з 2020 року вітроенергетика зможе конкурувати з традиційною енергетикою без субсидування, зокрема, на ринках, які мають високу ціну на вуглець. До 2030 року вітер стане серйозним суперником для будь-якої іншої енергії. Це сприятиме продовженню проникнення відновлюваних джерел енергії в Європі, а також їх поширення в інші регіони.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.