Україна пасе задніх за доступністю бензину на континенті

РІА Рейтинг

Минулий 2013 рік став досить сприятливим для європейських споживачів автомобільного палива. У переважній більшості держав вартість бензину знижувалася, хоча і не суттєво. Зокрема, в країнах ЄС ціни скоротилися за рік на 2,6%, що переважно обумовлено динамікою цін на нафту, які зменшилися за рік на 4,5%. Про це свідчить дослідження "РИА Рейтинг".

На відміну від Західної Європи, ринок автомобільного палива в країнах Митного Союзу не корелює з ціновою ситуацією на нафтовому ринку. У Республіці Білорусь ціни за рік виросли більш ніж на 20%, у ​​Росії - майже на 6%, незначне зростання цін було відзначено і в Казахстані. Втім, збільшення вартості бензину не завадило Росії посісти передостаннє місце в рейтингу країн Європи за цінами на бензин станом на початок 2014 року. Як випливає з результатів рейтингу, разом з іншими державами Митного союзу паливо в Росії залишається найдешевшим в європейській частині світу.


Найдорожчий бензин на початок року продається в Норвегії, де вартість 95 -го в перерахунку на російські рублі, виходячи з офіційних даних, в середньому становить 79,1 руб. за літр. Беззмінний лідер за цінами на паливо останніх років займає провідне місце навіть незважаючи на наявність власного нафтовидобутку. У першій трійці рейтингу також залишаються Італія – 78,2 руб. за літр бензину і одна з провідних нафтопереробних країн Європи Нідерланди – 76,6 руб. за літр бензину.

Висока ціна бензину в цих країнах обумовлена ​​тим, що частка податків у ній перевищує 60%. Втім, цільове призначення зібраних податків в цих країнах не завжди однакове. Так, в Норвегії значна частка податків у ціні бензину є результатом довгострокової стратегії держави, яка таким чином підтримує політику соціальної рівності і одночасно вирішує екологічні завдання. У той же час в Італії це пов'язано з поточними економічними проблемами - ще три роки тому ціна бензину на Апеннінах була приблизно такою ж, як у Німеччині та Франції.

У нижній частині таблиці знаходяться країни Митного союзу, але на відміну від минулого рік замикає рейтинг не Білорусь, а Казахстан. За оцінками експертів, літр 95-го бензину на початку 2014 року в Казахстані коштував у перерахунку на російські рублі 30,6 руб. Передостаннє 32-е місце в рейтингу зайняла Росія з вартістю бензину на рівні 32,6 руб. за літр, поруч - Республіка Білорусь, де літр палива коштує 33,0 руб. в перерахунку на російську валюту.

За цінами на дизельне паливо в першу трійку рейтингу входять Великобританія – 75,2 руб. за літр, Італія (74,9 руб.) і Швеція (72,2 руб.). Найдешевше дизпаливо, знову ж таки, в Республіці Білорусь, Росії та Казахстані.

Лідирує за зростанням цін у Європі Республіка Білорусь. При цьому поряд з країнами Митного союзу зростання цін на бензин у 2013 році зафіксовано ще в п'яти європейських країнах з 33-х, що потрапили до рейтингу. В інших країнах ціна знизилася, і найбільше в Угорщині - на 5,1%.

В якості мірила доступності бензину, як правило, виступає не його абсолютна ціна, а кількість палива, яке може придбати на середню "чисту" (після вирахування податків та соціальних виплат) заробітну плату громадянин держави. Так, за оцінками експертів, на початок 2014р. найбільше бензину на заробітну плату можуть купити жителі Люксембурга – 2,4 тис. літрів на місяць. На другому місці, як і раніше, знаходиться країна з найдорожчим в Європі бензином - Норвегія, жителі якої на середню зарплату можуть придбати 2,3 тис. літрів палива на місяць. Замикає трійку країн з досить доступним щодо доходів бензином Великобританія.

Найменше бензину на середню зарплату можуть придбати громадяни Болгарії - тільки 215 літрів 95-го. В останній трійці розташувалися також Україна і Румунія. Росія за кількістю літрів бензину, доступних на отриману середню заробітну плату, знаходиться на 17 місці з 33 країн, що потрапили до рейтингу. З 717 літрами бензину на місяць Росія розташувалася між Грецією і Словенією.

Рейтинг був складений на підставі даних статистики держав Європи за станом на початок 2014 року по цінам на бензин з октановим числом 95 (в Росії з октановим числом 95 і вище). Аналіз цін проводився шляхом перерахунку місцевої валюти в рублі за курсом Центробанку РФ.

Офіційний курс російського рубля до гривні на 10.02.2014р . cтановить 1 руб./0,2465 грн.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.