Достукатися до Меркель

The New York Times

Під час дводенної зустрічі лідерів двадцятки топ-економік, що закінчилася у вівторок, було сказано декілька розумних речей.

Зосередившись на борговій кризі єврозони, яка є явною загрозою глобальній економіці, вони пообіцяли більше робити задля зростання, забезпечення фінансової стабільності і зміцнення європейського фінансового союзу.

Питання полягає в тому, чи перетворяться ці слова на ефективну дію.

З оглядом на останні два роки відповідь на це питання негативна.

Рецесія і банківська криза охопила Грецію, Ірландію, Португалію, Іспанію і Італію. Відповідь Німеччини ґрунтувалась, в основному, на самозахисті і часткових планах порятунку.

Результатом такої бездіяльності стала глибша рецесія, соціальний неспокій і політичні заворушення у слабших країнах Європи, а також зростання недовіри між слабшими і сильнішими державами Європи. А це погані умови для інтеграції банків, бюджетів і політиків Європи, яка потрібна для довготривалого життя євро.

Чи буде цього разу інакше?

Існує все більше причин для Німеччини змінити свою позицію. Ставки зросли.

Не встигла ситуація з недільними грецькими виборами заспокоїти побоювання щодо неорганізованого виходу Греції з єврозони, як почали зростати відсотки за боргами Іспанії і Італії.

Обидві країни мають продавати державні облігації для рефінансування державних боргових зобов'язань. Але інвестори, налякані рецесією і фінансовою нестабільністю навпаки забирають гроші з цих країн.

Це говорить про набагато більші проблеми для Європи попереду і підкреслює неспроможність політиків впоратися з кризою.

На цьому тлі світовим лідерам буде легше тиснути на німецького канцлера Ангелу Меркель, яка здатна забезпечити сильнішу і більш гнучку допомогу. Наприклад, надавши Греції більше часу на повернення своєї допомоги.

Або прямо надавши іспанським банкам гроші, та знизивши відсоткові ставки за допомогою створення спільних єврооблігацій або прямої купівлі облігацій Європейським Центральним Банком.

Меркель вже довго відмовляється від цих кроків. Але наступного тижня, коли лідери ЄС будуть зустрічатися на запланованій зустрічі, лідери після зустрічі Великої двадцятки зможуть надати більше аргументів і політичних важелів, щоб Меркель почала діяти інакше.

З іншого боку, вона може продовжувати міцно триматися своєї нинішньої позиції.

Вона постійно наполягає на необхідності твердо триматися за економію, навіть для тих країн, де ця стратегія явно провальна.

І у той час, як вона правильно зазначає, що більша допомога на кращих умовах потрібна супроводжуватися сильнішою європейською єдністю, відсутність такої єдності є виправданням для затримки адекватних дій, потрібних для реального порятунку.

За існуючої політики майбутнє єврозони і глобальної економіки - під великою загрозою.

Наступного тижня ми дізнаємося, чи достукаються лідери "Великої двадцятки" до Меркель.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.