МВФ натиснув на Німеччину

The Guardian

Після того, як Moody's понизило рейтинги 15 банкам світу, Крістін Лаґард закликала європейських лідерів підтримати євро.

Голова Міжнародного валютного фонду натиснула на Німеччину, порекомендувавши тій декілька мір боротьби з кризою, проти яких поки виступає Ангела Меркель.

Голова МВФ Крістін Лаґард попередила, що євро зараз перебуває "у стані гострого стресу", і попросила лідерів єврозони направити допомогу безпосередньо до банків, що потерпають. А не робити це через уряди.

Вона також закликала Єврпейський центральний банк понизити відсоткові ставки.

Її коментарі надійшли слідом за виступом італійського прем'єр-міністра Маріо Монті, який попередив про апокаліптичні наслідки у разі, якщо наступного тижня лідери ЄС не домовляться.

Суворе повідомлення від пані Лаґард надійшло міністрам фінансів єврозони, які зустрілися у Люксембурзі. Воно спрямоване на те, щоб міністри змогли виробити єдиний підхід до вирішення проблем, в тому числі з іспанськими банками.

Вона закликала 17 країн єврозони розглянути можливість об'єднання боргів і допомоги проблемним банкам напряму.

Вона також порадила послабити жорсткі мірі економії для тих країн, які отримали допомогу.

"Ми чітко бачимо додаткову напругу і стрес, які переживають, як банки, так і держави у зоні євро", - повідомила Лаґард після зустрічі.

"Рішучий і стрімкий рух в бік повноцінного європейського валютного об'єднання має бути підтверджений з метою відновлення довіри, - сказала вона. - На даний момент, життєздатність європейської валютної системи перебуває під сумнівом".

На питання про те, як, на її думку, Німеччина відреагує на її пропозиції, вона посміхнулася і сказала: "Ми сподіваємося, мудрість переважить".

Під час ланчу в Римі Меркель зустрінеться з Монті і представниками Франції і Іспанії в спробі виробити єдину стратегію для порятунку євро.

Деякі, в тому числі Меркель, вважають, що виживання єдиної валюти необхідне для збереження всього ЄС.

"Буде цікаво за цим спостерігати, враховуючи, що Монті швидко втрачає підтримку в Італії через темп його реформ, що викликає невдоволення з усіх боків, - каже головний ринковий аналітик з CMC Markets UK.

За його словами, у будь-якому разі, простір для маневрів німецького канцлера обмежений, враховуючи незаконність об'єднання боргу, яке не передбачене німецькими законами і на фоні невдоволення виборців у самій Німеччині".

Іспанія має в п'ятницю зробити офіційний запит на право фінансової допомоги своїм проблемним банкам.

В четвер незалежні аудитори підрахували, що іспанським банкам знадобиться до 62 мільярдів євро для захисту від фінансового шоку. Це набагато нижче тих 100 мільярдів євро, які Іспанія отримала від ЄС.

На початку наступного тижня чиновники з МВФ, ЄС і ЄЦБ зберуться в Афінах для розгляду прогресу Греції щодо реформування бюджету.

Деякі європейські чиновники зазначають, що важкі міри економії, які затягли грецьку економію в швидку спіраль занепаду, можуть бути послаблені.

Одна з порад Лаґард Європі стосувалась того, щоб лідери єврозони розглянули можливість випуску облігацій або "інших форм" боргу, які б були підтримані всіма урядами країн-членів.

Берлін виступає проти цієї ідеї, адже це підсадить на гачок німецьких платників податків щодо відповідальності за іноземний борг, і підвищить рівень запозичення країни.

Крім того, Лаґард заявила, що необхідно зламати "негативний зв'язок", який має місце, коли уряд позичає для підтримки своїх банків, і попросила два основних європейських стабілізаційних фонди виплачувати банкам напряму.

Переклад з англійської: "Реальна економіка"Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.