Ціни на нафту зростають на фоні занепокоєння щодо Ірану

The Washington Times

Нова напруга між Іраном і Заходом сприяла підвищенню цін на нафту до найвищого рівня за останні місяць з гаком.

Іран знову загрожує заблокувати судоходство Перською затокою у відповідь на європейське ембарго іранської нафти.

Вже місяці тривають спаринги між Іраном і Заходом щодо ядерної програми.

Зараз ціна на американську нафту складає 87,66 доларів за барель, що на 3,91 долар або 4,7% вище у порівнянні з попередньою найвищою ціною 30 травня.

Еталонний сорт нафти Brent, від якого відштовхується ціна на інші марки, вперше за останні три тижні перевищив позначку в 100 доларів. Brent додав в ціні 3,34 долара, або 3,4 відсотка і продається зараз у Лондоні за 100,68 доларів за баррель.

Враховуючи п'ятничне зростання в ціні, нафта додала близько 10 доларів за барель менше, ніж за тиждень.

Тож покладено край довготривалому падінню цін на нафту.

У вівторок трохи виріс у ціні бензин - до 0.88 доларів за літр. Це перше зростання за останні два місяці.

Підвищення попиту на нафту американського виробництва у квітні-травні також сприяло зростанню ціни на нафту в цей вівторок.

І аналітики прогнозують, що Європа, Китай і Штати будуть стимулювати свої економіки, що спричинить зростання попиту на нафту. Але головною рушійною силою став Іран.

Більше третини нафти, що видобувається з нетрів моря, постачається з Перської затоки. Тож будь-який крок з боку Ірану, направлений на перекриття життєво важливої Ормузької протоки, підвищує ризик конфронтації і порушення руху танкерів.

Іран погрожує заблокувати водний шлях, починаючи з минулого року, коли країни Заходу ввели фінансові санкції і Європейський Союз вперше запропонував ембарго на нафту.

Суперечка виникла через ядерну програму Ірану.

Захід каже, що Іран збагачує уран, щоб в результаті почати будувати ядерну зброю.

Іран цю заяву заперечує. У вівторок Іран повідомив, що він протестував декілька балістичних ракет, у тому числі ракети дальнього радіусу дії, з метою попередження атак з боку Ізраїлю або США.

Видання New York Times повідомило, що Штати направили військові підкріплення в район Перської затоки з метою стримування іранських військових від будь-яких можливих спроб заблокувати життєво важливі водні шляхи.

Раніше іранське брязкання зброєю вже сприяло підвищенню цін на нафту. На початку березня американська нафта перевищила 110 доларів за барель, а сорт Brent подолав позначку у 125 доларів.

Але після того, як Іран погодився на переговори, європейська фінансова криза загострилася і зростання у Штатах і Китаї уповільнилося, ціна на нафту знову впала на 25%, починаючи з першого травня по 28 червня.

Тепер, коли переговори застрягли, а закон про європейське ембарго набув чинності у неділю, інвестори знову чекають на реакцію з боку Ірану.

"Питання не в тому, що Іран може затопити корабель, - пояснює голова Стратегічної енергетичної і економічної групи Майкл Лінч. - Мова йде про довготривалий конфлікт, який триматиме страховиків подалі від Перської затоки. Це спричинить перебої з постачанням, що можуть тривати тижнями. І це буде найкрупнішим порушенням циклу постачання світової нафти".

Ціни на бензин за ніч вівторка виросли лише на долі копійки, але це було першим зростанням за останні 77 дні.

В середньому по країні ціна на бензин становить 0,88 долара. Експерти кажуть, що у вихідні вона коливатиметься між 0,85 та 0,93 долара.

Ф'ючерси на бензин зросли на 9,9% і зупинилися на 72 центах за літр. Гуртові продажі газу за минулий тиждень зросли приблизно на 3%.

У інших ф'ючерсних торгах мазут додав 8,26 центів, зупинившись на ціні 0,74 долара за галон, а природній газ піднявся на 7,5 центів, досягши 102,4 доларів за тисячу кубічних метрів.

Переклад з англійської: "Реальна економіка"Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.