Спростування
Спростування
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
Світовий ринок азотних добрив у 2013 році
Как замороженные банковские счета используются Западом
Кидали на службі у Попова
Індія зменшить імпорт іранської нафти через США
Мир у Перській затоці не дозволяє нафті подорожчати
Обама може схвалити ядерну програму Ірану
США відмовилися від нових санкцій для покупців іранської нафти
Нова напруга між Іраном і Заходом сприяла підвищенню цін на нафту до найвищого рівня за останні місяць з гаком.
Іран знову загрожує заблокувати судоходство Перською затокою у відповідь на європейське ембарго іранської нафти.
Вже місяці тривають спаринги між Іраном і Заходом щодо ядерної програми.
Зараз ціна на американську нафту складає 87,66 доларів за барель, що на 3,91 долар або 4,7% вище у порівнянні з попередньою найвищою ціною 30 травня.
Еталонний сорт нафти Brent, від якого відштовхується ціна на інші марки, вперше за останні три тижні перевищив позначку в 100 доларів. Brent додав в ціні 3,34 долара, або 3,4 відсотка і продається зараз у Лондоні за 100,68 доларів за баррель.
Враховуючи п'ятничне зростання в ціні, нафта додала близько 10 доларів за барель менше, ніж за тиждень.
Тож покладено край довготривалому падінню цін на нафту.
У вівторок трохи виріс у ціні бензин - до 0.88 доларів за літр. Це перше зростання за останні два місяці.
Підвищення попиту на нафту американського виробництва у квітні-травні також сприяло зростанню ціни на нафту в цей вівторок.
І аналітики прогнозують, що Європа, Китай і Штати будуть стимулювати свої економіки, що спричинить зростання попиту на нафту. Але головною рушійною силою став Іран.
Більше третини нафти, що видобувається з нетрів моря, постачається з Перської затоки. Тож будь-який крок з боку Ірану, направлений на перекриття життєво важливої Ормузької протоки, підвищує ризик конфронтації і порушення руху танкерів.
Іран погрожує заблокувати водний шлях, починаючи з минулого року, коли країни Заходу ввели фінансові санкції і Європейський Союз вперше запропонував ембарго на нафту.
Суперечка виникла через ядерну програму Ірану.
Захід каже, що Іран збагачує уран, щоб в результаті почати будувати ядерну зброю.
Іран цю заяву заперечує. У вівторок Іран повідомив, що він протестував декілька балістичних ракет, у тому числі ракети дальнього радіусу дії, з метою попередження атак з боку Ізраїлю або США.
Видання New York Times повідомило, що Штати направили військові підкріплення в район Перської затоки з метою стримування іранських військових від будь-яких можливих спроб заблокувати життєво важливі водні шляхи.
Раніше іранське брязкання зброєю вже сприяло підвищенню цін на нафту. На початку березня американська нафта перевищила 110 доларів за барель, а сорт Brent подолав позначку у 125 доларів.
Але після того, як Іран погодився на переговори, європейська фінансова криза загострилася і зростання у Штатах і Китаї уповільнилося, ціна на нафту знову впала на 25%, починаючи з першого травня по 28 червня.
Тепер, коли переговори застрягли, а закон про європейське ембарго набув чинності у неділю, інвестори знову чекають на реакцію з боку Ірану.
"Питання не в тому, що Іран може затопити корабель, - пояснює голова Стратегічної енергетичної і економічної групи Майкл Лінч. - Мова йде про довготривалий конфлікт, який триматиме страховиків подалі від Перської затоки. Це спричинить перебої з постачанням, що можуть тривати тижнями. І це буде найкрупнішим порушенням циклу постачання світової нафти".
Ціни на бензин за ніч вівторка виросли лише на долі копійки, але це було першим зростанням за останні 77 дні.
В середньому по країні ціна на бензин становить 0,88 долара. Експерти кажуть, що у вихідні вона коливатиметься між 0,85 та 0,93 долара.
Ф'ючерси на бензин зросли на 9,9% і зупинилися на 72 центах за літр. Гуртові продажі газу за минулий тиждень зросли приблизно на 3%.
У інших ф'ючерсних торгах мазут додав 8,26 центів, зупинившись на ціні 0,74 долара за галон, а природній газ піднявся на 7,5 центів, досягши 102,4 доларів за тисячу кубічних метрів.
Переклад з англійської: "Реальна економіка"
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.