З 1 січня 2014 року...

Реальна економіка

"Реальна економіка" підготувала та пропонує увазі читачів перелік основних новацій, що почнуть діяти в Україні та у найближчому зарубіжжі з 1 січня 2014 року.

Україна розпочне головувати в СНД.

Набрав чинності Закон про засади функціонування ринку електроенергії.

Відкрито доступ до державного реєстру корупціонерів.

Спрощена процедура для реєстрації підприємців. Від сьогодні не потрібно звертатися до органів податкової служби для того, щоб зареєструватися платником Єдиного податку або платником податку на додану вартість, усі документи буде приймати Державний реєстратор, який в свою чергу буде надсилати електронну заяву до контролюючих органів.

Запроваджено процедуру дистанційної перевірки сплати податків. Для цього платник має подати Заяву до територіального органу Міндоходів, в якому він перебуває на обліку. Заява подається за 10 календарних днів до початку проведення перевірки. Електронна перевірка може бути проведена за визначені в Заяві податкові періоди, за які не проводились документальні планові або позапланові перевірки, але не менше одного базового податкового (звітного) періоду.

Розпочав роботу сервіс "Електронний кабінет платника податків", яким для самозайнятих осіб передбачено режим «Ведення книг обліку доходів і витрат та книги обліку доходів в електронному вигляді та формування відповідної податкової декларації".

Набули чинності зміни до Закону "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Відтак, державна реєстрація прав (відмова в ній) здійснюватиметься у строк, що не перевищує п'яти робочих днів з дня надходження до органу державної реєстрації прав заяви про таку реєстрацію. Державна реєстрація права власності (відмова в ній) на підприємство як єдиний майновий комплекс та в разі, якщо їй передує видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно, здійснюватиметься у термін, що не перевищує чотирнадцяти робочих днів.

Набрав чинності податок на нерухомість. Податок сплачуватимуть ті, хто володіє квартирою площею понад 120 кв. м (один раз на рік 1% від розміру мінімальної заробітної плати) та будинком площею понад 250 кв. м.

У 30 разів збільшено штраф за самочинне будівництво.

Запроваджено медичні вимоги якості для харчових продуктів. У м'ясі, м'ясопродуктах, субпродуктах забійної худоби та птиці, рибі ставковій, продуктах бджільництва має контролюватися вміст кормових і лікувальних антибіотиків. Правила не поширюються на харчові продукти, які містять ГМО або виготовлені з них, а також на харчові добавки і ароматизатори.

Подорожчають алкоголь, сигарети та мобільний зв’язок.

Військовослужбовці отримуватимуть компенсацію за оренду житла. Це дозволить поліпшити умови проживання та матеріальне становище більше 8 тис. військовослужбовців до моменту отримання ними службового або постійного житла.

Зростуть стипендії для відмінників. Згідно з постановою КМ, збільшено розміри доплат до стипендій для студентів вузів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста або бакалавра: з 50 до 70 грн. Також буде збільшено доплату до стипендії для майбутніх бакалаврів, спеціалістів та магістрів вузів III-IV рівнів акредитації: з 85 до 120 грн.

Молоді фахівці віком до 35 років, випускники професійно-технічних та вищих навчальних закладів у селах отримуватимуть разову допомогу у 10 мінімальних зарплат. Раніше така допомога виплачувалася у п’ятикратному розмірі.

"Укрпошта" підвищила тарифи на приймання передплати та доставку періодичних видань на 45%. При цьому вартість передплатного видання для читача зросте лише на 10-15% - за умови незмінної видавничої вартості.

Сплив термін дії водійських прав, які були видані у СРСР.

Ввезення на митну територію України та реєстрація транспортних засобів (зокрема, автобусів) дозволено за умови відповідності екологічним нормам ЄВРО-4 (екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин в вихлопних газах).

В ЄС запроваджено новий стандарт — "Євро-6". Сертифікат "Євро-6" передбачає зменшити викиди вуглекислого газу до 120 г/км.

В ЄС розпочалася реалізація нової програми "Горизонт 2020", яка об’єднала у собі рамкові програми ЄС з наукових досліджень і розробок. Особливу увагу буде приділено високоефективним технологіям – еко-, нано-, біо- та інфо-технологіям, які сприятимуть вирішенню соціальних і глобальних проблем ("зелена" енергетика, транспорт, зміна клімату і старіння населення).

Латвія приєдналася до зони євро. Країна стала вісімнадцятою, що запровадила в обіг єдину європейську валюту.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.