Уряд "національного роз'єднання"

Реальна економіка

РЕ пропонує читачам ознайомитися з власною версією персонального складу нового уряду, який вже після 28 січня може замінити кабінет Миколи Азарова. Уряду, який на фоні неминучого загострення соціально-економічної ситуації в країні, стикнеться із небезпекою реалізації сепаратистських сценаріїв при мовчазній підтримці з боку урядів окремих країн-сусідів України.

Опозиція розглядає пропозицію Президента взяти на себе частину відповідальності і очолити уряд. Про це, як повідомила прес-служба "Батьківщини", заявив Арсеній Яценюк в ніч із суботи на неділю.

"Ми не виключаємо пропозицію, але ми її і не приймаємо. Ми проводимо серйозні консультації на рівні трьох опозиційних сил. Це наше спільне рішення. Ми приймемо це рішення", - підкреслив Яценюк.

Якщо відкинути популістську риторику про чергових "попередників" ("Країна на межі банкрутства. Вони пограбували країну за останні 3,5 роки до того, що казна держави порожня, країна ними заведена в повний і тотальний хаос"), заява лідера "Батьківщини" прямо свідчить про можливу участь представників опозиції в складі нового Кабміну. Подібний варіант розвитку ситуації розглядався і на зустрічі Президента з фракціями ПР і КПУ, прем'єр-міністра і представників уряду в суботу.

Народний депутат Владислав Лук'янов (ПР) підкреслив, що в ході обговорення Микола Азаров прийняв з розумінням можливість своєї відставки.

"Микола Янович – людина командна, і він нормально, з розумінням поставився. Якщо дійсно завдяки цьому можна зняти конфлікти, то він піде на це без всяких питань".

Як відомо, тіньовий опозиційний уряд "Батьківщини", який очолює Сергій Соболєв, існує вже протягом тривалого часу. 14 жовтня 2013р. Олег Тягнибок повідомив, що "Свобода" має намір представити уряд національної альтернативи на чолі з народним депутатом Олександром Сичем.

10 січня 2014р. Віталій Кличко заявив: "Впевнений, що найближчим часом ми зможемо представити вже той уряд, який зміг би змінити і реформувати країну. (…) Цю команду ми презентуємо навесні", - додав Кличко.

Нарешті, 26 січня Петро Порошенко заявив: "Ми готові спільно, всі опозиційні сили, сформувати уряд, який продемонструє можливість розвороту і підписання Угоди про Асоціацію, яка продемонструє проведення необхідних реформ і модернізації".

Таким чином, з високим ступенем імовірності можна припустити, що саме отримання контролю над урядом або частиною виконавчої влади, а не відставка Президента, розглядалося реально досяжною метою з боку лідерів опозиції протягом 68-денного протистояння.

Відставка кабінету Миколи Азарова і можлива різка зміна політичного курсу уряду неминуче призведуть до серйозних наслідків для економіки та соціальної сфери країни. Найбільш ймовірним наслідком форсування курсу на європейську інтеграцію стане повернення до конфронтації з Росією, більш ніж 30% подорожчання природного газу, зрив "інтеграційних проектів", різке скорочення трудової міграції після ускладнення режиму перетину кордонів і висилки тих, хто працює незаконно.

Втім, все це Україна відчула ще у другій половині 2013р. Іншими важливими наслідками такого розвороту стануть необхідність перегляду бюджету-2014, підвищення тарифів на комунальні послуги, без чого відсутня можливість знайти необхідні кошти для підтримки економіки країни "на плаву". Одночасно різко зростають і ризики девальвації національної валюти.

Втім, аналіз економічних наслідків Майдану - тема для окремого матеріалу. Новому уряду також доведеться стати перед фактом загрози дезінтеграції країни, захід і схід якої зовсім по-різному дивляться не тільки на події на Майдані у Києві, а й на майбутнє української держави. Не слід забувати також і про зацікавленість окремих країн-сусідів України в приєднанні „спірних територій”. Про це, зокрема, пишуть румунські ЗМІ.

Редакція РЕ пропонує читачам список можливих членів нового уряду.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, "Батьківщина"

Перший віце-прем'єр Віталій Кличко, "Удар"

Віце-прем'єр - Петро Порошенко

Міністр Кабінету Міністрів - Сергій Соболєв, "Батьківщина"

Міністр юстиції – Валерій Карпунцов, "Удар"

Міністр аграрної політики та продовольства - Степан Івахів, позафракційний, представник "групи Ігоря Єремеєва"

Міністр доходів і зборів – Андрій Пишний/Олександр Турчинов, "Батьківщина"

Міністр екології та природних ресурсів – Ірина Сех, "Свобода"

Міністр економічного розвитку і торгівлі - Андрій Іванчук, "Батьківщина"

Міністр енергетики та вугільної промисловості - Сергій Пашинський/Ігор Васюник, "Батьківщина"

Міністр закордонних справ – Григорій Немиря, "Батьківщина"

Міністр інфраструктури - Руслан Сольвар, "Удар"

Міністр культури – Олександр Бригинець, "Батьківщина"

Міністр молоді та спорту Артур Палатний, "Удар"

Міністр освіти і науки – Олександр Сич, "Свобода"

Міністр охорони здоров'я - Роман Ілик, "Батьківщина"

Міністр промислової політики – Сергій Куніцин, "Удар"

Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ – Едуард Гурвіц, "Удар"

Міністр соціальної політики Павло Розенко, "Удар"

Міністр фінансів - Віктор Пинзеник, "Удар"

Керівники силового блоку (Міністерство оборони, внутрішніх справ, СБУ) призначаються і контролюються Президентом.Коментарі

Додати коментар


Вокал

Действительно силовиков надо оппозиции, а экологию и прочее януковичу.

Валентина

Это, простите, бредовый состав прав-ва, который и в страшном сне не приснится!

Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.