Парламент: бійка з нульовим результатом

Семен Чернишенко, для РЕ

Немов стіни стародавнього Риму під навалою варварів, здригалася президія парламентського керівництва під тиском радикальної опозиції.

З презирством патриціїв за цим мовчки спостерігали регіональні ватажки, в очах яких читалася безпорадність і подив - хто пустив цих плебеїв до сенату?! "Ригська імперія тріщала по швах". Але витримала.

Минуло лише два дні існування нового парламенту, і ми вже відчули, що живемо в іншій країні.

Моноліт влади здригнувся і на рівні фундаменту дав тріщину. З регіоналами заговорили на зрозумілій їм мові сили, і що з цим робити вони ще не усвідомлюють.

У нахабних і "відчувших смак крові тушок", свободівців нема потреби блокувати на ніч трибуну - вони її візьмуть у будь-який зручний момент.

Такого рівня мобілізаційної готовності у опозиції ще не було ніколи. Чи вистачить запалу і надалі?

З іншого боку, не дивлячись на чисельні бійки, більшість досягла результату і це факт.

Голову парламенту Володимира Рибака і прем'єра опозиція дозволила обрати. Але за нинішнього колапсу в українській економіці не має значення хто вестиме країну у прірву - Азаров, так Азаров. А керувати Верховною Радою можна і без спікера, просто банальною силою.

Нажаль, побачити розумні та актуальні економічні законопроекти від опозиції буде дуже складно. Парламент вступає в епоху руйнування політичної системи України, а можливо і самої держави.

Економіку рятуватиме вже інше скликання депутатів, і станеться це відносно швидко - навряд чи нинішня Рада протягне довше дати Президентських виборів. Припинити своє існування вона може ще швидше.

Врешті-решт підбивати підсумки зарано. Поки що не відомо як функціонуватиме цей парламент. Як ВР голосуватиме за приватизацію, держзакупівлі, зміни до бюджету, все те що виділяє цивілізовану країну від дикунської колонії?

Поки у порядку денному - дерибан комітетів і посад. Звісно перепаде щось і опозиції.

Можливо, заради того "щось" і влаштовувалось дводенне шоу у парламентській залі - набивали собі ціну?

У підсумку поки виграють комуністи - фракцію створено, посада віце-спікера у кишені біля золотої акції, виправдовуватись перед електоратом за співробітництво з владою не треба – "ви тих бандерівців бачили? Без підтримки "регіоналів" ніяк, дамо їм останній шанс…"

Кличко, як майбутній кандидат у Президенти, ще не намацав лінію поведінки і перші два раунди тримав суперників на відстані, вивчаючи їх слабкі сторони. З одного боку його пасивність викликала обурення опозиційно налаштованих громадян, з іншого - куди йому поспішати?

І головне - ми ще не побачили всіх тушок, які поки зачаїлися у резерві, і обмірковують як не повторити долю депутатського сімейства Табалових, адже такого приниження у Верховній Раді як вони, мабуть, ще ніхто не відчував.

Цікаво, про що думав Янукович, коли дивився батальні кадри з депутатської зали? Може про міцність паркану у Межигір`ї, може про додаткові мотострілецькі частини на додачу до вже розгорнутих систем ППО, чи про золоту землянку в хащах московських лісів?

Але залишимо гаранта з його невеселими думками, і повернемось до опозиції. Східна тибетська мудрість проголошує - той хто осідлав тигра, спішитись не може.

Якщо опозиція оголосила жорстку позицію щодо персонального голосування вона має стояти до останнього. Дадуть слабинку - регіони розведуть їх як Чечетов кошенят.

У "вівторник" на нас чекатиме продовження парламентської драми.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Українська "молочка": чи є життя без рослинних жирів?

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.