Рейтинг найбільших банків України: відступ заходу

Реальна економіка

Від початку 2012 року банківська система України працює з перемінним успіхом, гнучко адаптуючись до мінливих економічних умов.

Поки що монетарні маневри нацбанку, спрямовані на стабільність курсу та цін, залишаються успішними: долар намертво зафіксований на позначці 8 гривень, а інфляція за квітень зупинилась на рівні 0%.

Об’єктивні ринкові тенденції до девальвації гривні і стрибку цін були подолані жорсткою грошово-кредитною політикою НБУ, спрямованою на стерилізацію зайвої гривневої ліквідності, а також активними валютними інтервенціями регулятора в періоди збільшення попиту на іноземну валюту.

Як наслідок - золотовалютні резерви України за останній рік скоротились на 6,7 мільярдів доларів до 31,66 мільярдів, хоча урядовці хваляться їхнім ростом впродовж останнього місяця.

Різко загальмував і річний реальний ріст ВВП, що опустився до 1,8% станом на 1 квітня 2012 року.

Одним із факторів сповільнення економічного росту є заморожування банківського кредитування і зростання кредитних ставок. Адже дефіцит національної валюти в умовах заборони доларового кредитування підштовхує вверх ціни на гривневі ресурси.

Не радують банківську сферу новини з реального сектора економіки. Світовий попит на міжнародному товарному ринку спадає. Виробництво українського готового прокату в січні-квітні скоротилось на 10%, сталі - на 5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Ціни на імпортні газ та бензин, навпаки, зростають, чинячи тиск на платіжний баланс.

Бюджетна сфера стає все більш громіздкою і впливовою - обсяг державного боргу б’є нові рекорди. Домовленостей з Міжнародним валютним фондом щодо відновлення кредитування досі немає. А тим часом, МВФ знизив прогноз ВВП на 2012 рік з 4,8% до 3%, рейтингове агентство Fitch - з 4% до 1,6%.

Незважаючи на позитивний річний приріст реальної зарплати (+13,5% на кінець березня), банки не спішать відновлювати кредитування населення. За перший квартал обсяги позик фізичним особам впали на 3,5% до 168,5 мільярдів гривень.

Банки не вірять, що позичальники зможуть гасити їх захмарні відсотки. А знизити ціну на кредитний ресурс не можливо через депозитні ставки, які за останні місяці зросли до рівня 2009 року.

На фоні песимістичних настроїв у світовій економіці, нестабільного платіжного балансу, сповільнення ділової активності та дозування ліквідності від НБУ, доволі незвично виглядають останні соціальні ініціативи президента щодо іпотечного кредитування і виплат вкладникам Ощадбанку СРСР.

В залежності від жорсткості глобального економічного сценарію та локальних дій органів державної влади формуватимуться нові тенденції на банківському ринку. Зрозуміло лиш те, що сьогодні ситуація в банківській системі доволі хитка, незважаючи на видиму збалансованість. Показники фінансової стійкості банків можуть змінитись як в одну, так і в іншу сторону. Чим далі, тим ставка на міць національної валюти є більш ризикованою, але одночасно і більш прибутковою.

У випадку "якщо пронесе" і ситуація стабілізується, клієнти банків з високодохідними гривневими депозитами знімуть непогані вершки, тим паче з огляду на приплив готівкової валюти під час "Євро-2012" та виборів.

Якщо ж вистрелять приховані макро-ризики, останніми сміятимуться ті, хто зробив ставку на іноземну валюту в особливо надійних або ж просто скляних банках.

Точкою фіксації майбутніх сподівань, до якої прив’язують свої фінансові прогнози як песимісти, так і оптимісти від українського ринку, стали осінні парламентські вибори.

Дивно лише, що похмурі прогнози щодо економічних індикаторів чути не тільки від загальновідомих місцевих "каландр". Невтішними очікуваннями просякнуті аналітичні огляди солідних міжнародних банків, що мають свій інтерес в Україні.

Наприклад, аналітики Erste Group прогнозують за підсумками 2012 року не більше 1% зростання ВВП в Україні, звертаючи увагу на можливе погіршення показників аграрного сектору в порівнянні з рекордно успішним попереднім роком, а також на ризики невиконання запланованих на грудень державних видатків.

Експерти австрійського банку зазначають, що в найкращому випадку цінова стабільність на ринку облігацій збережеться до вересня, після чого очікується сильний стрибок дохідності за усіма борговими цінними паперами українських емітентів.

Як відомо, зростання дохідності облігацій свідчитиме про посилення невизначеності в економіці та недовіру з боку інвесторів.

Топ-менеджери західних банків в Україні відзначають, що переходять до консервативної стратегії "окопування" на ринку, концентруючись на нарощенні внутрішньої депозитної бази, обережному кредитуванні та оптимізації бізнес-процесів.

Агресивну стратегію ведуть лише деякі наближені до владних коридорів вітчизняні та російські банки, користуючись ситуативним затишшям в конкуренції у сегментах роздрібного кредитування та пластикових карток.

Наскільки сильно ціна їхніх швидких прибутків і нової частки на ринку закладена у рівень ризиків покаже тільки час.

Очима аналітиків: знову гірше, ніж рік тому

"Реальна економіка" вирішила розібратись в непевній картині українського банківського ринку, щоб виявити кращі з кращих кредитно-фінансових установ на думку фахівців інвестиційного сектору.

Цього разу, вже другий рік поспіль в середньому оцінки аналітиків банків погіршується. Нагадаємо, подібний рейтинг – вже четвертий поспіль, коли свої оцінки дають аналітики інвестиційних компаній. З минулорічним рейтингом можна ознайомитися тут.

Отримані результати ще раз підтверджують, що банківська галузь далека від виходу з кризи. Свої позиції найбільше посилили державні банки, банки наближені до влади, а також російські фінансові установи. Лише ВТБ втратив другу сходинку, хоча, в цілому покращив свої оцінки.

"ВТБ Банк за результатами 2011 року показав, що його звітність може відрізнятися на 0,9 мільярдів гривень відносно прибутків банку, порівняно до аудиторської звітності, що також викликає недовіру до опублікованих банком не аудиторським даним", вважає аналітик ринку облігацій групи "Інвестиційний капітал Україна" Андрій Курішко.

За його словами, найбільш реальні оцінки отримали банки з європейськими власниками, адже аналіз їхніх фінансових результатів близький до реального стану справ.

У 2011 та 2010 роках дві перші позиції займали "ІНГ банк Україна" та "ВТБ банк". Цього разу відбулася зміна лідерів. Досить несподівано, першу позиції посів ПУМБ Ріната Ахметова – політичні фактори починають відігравати ключову роль і в банківській системі.

З четвертої на другу сходинку в очах аналітиків піднявся державний "Укрексімбанк", який, до речі, є беззмінним лідером рейтингів "Реальної економіки" за надійністю депозитів.

Минулого року оцінка банка-лідера була найнижчою за всю історію проведення рейтингу – 7,07, її отримав ІНГ Банк України, який цього року також погіршив показники і опинився на 5 місці.

Знову жодному банку не вдалося набрати хоча 8 балів за 10-бальною шкалою. Але "стабільних" банків (7 балів) стало на 1 більше - до Укрексімбанку та ВТБ додалися "Дочірній банк Сбєрбанку Росії" та вищезгаданий "ПУМБ".

Аналітики оцінювали роботу банків за 8 параметрами. В першу чергу аналізувався кредитний портфель банків. Аналітики оцінювали рівень покриття заставами, диверсифікованість портфеля, частку реструктурованих та валютних кредитів.

В Україні досі існує проблема з методологією: обсяг проблемних кредитів за даними НБУ та МСФЗ істотно відрізняються. Тому це дуже ускладнює оцінку реальної ситуації щодо якості активів банків, які не публікують звітність за міжнародними стандартами.

Можливо, саме це істотно вплинуло на зміну лідерів за цим показником. Серед аутсайдерів особливих змін не відбулося. Лише до "Надр" та "Родоводу" приєднався БТА банк, який значно постраждав від конфлікту акціонерів.

Наступним параметром стала якість обслуговування клієнтів. І якщо до 2011 року поступово зростала оцінка по всій банківській системі, то за 2011 рік – лише окремі банки, на думку аналітиків, покращили ситуацію.

А більшість, навіть погіршила. Безумовний лідер у зростанні рівня обслуговування клієнтів – ПУМБ, чий показник виріс з 6 до 7,4 балів.

В той же час у аутсайдерів показники особливо не змінилися.

Цього року було складніше оцінити даний показник, так як раніше враховувалась готовність банків йти на зустріч проблемним клієнтам та позиціонування і виконання кредитних умов.

Виходячи з того, що більшість клієнтів банків сьогодні – це утримувачі депозитів, які більше звертають увагу не на якість обслуговування, а потенційну стабільність банку.

Наприклад, лідер рейтинг видає кредити тільки існуючим клієнтам ПУМБу, тобто власникам платіжних карт та співробітникам підприємств, що обслуговується в банку на умовах зарплатного проекту. Таку саму політику сповідує і Промінвестбанк.

Наступним показником, який оцінювали аналітики була якість та лояльність клієнтської бази банків.

Четвертим показником був імідж, який сформувався у банків під час роботи з фізичними та юридичним особами та у конфліктних ситуаціях.

"При визначенні іміджу найголовніше сьогодні – це рівень підтримки з боку акціонерів та позитивний новинний фон. Кількість банків з хорошим іміджем скоротилася, так як не всі витримали "перевірку кризою". При цьому новинний фон став грати більш важливу роль, ніж раніше", вважає аналітик ІГ "Арт-капітал" Олег Іванець.

Особливо це помітно на прикладі аутсайдерів рейтингу, до яких приєднався БТА Банк та VAB банк. Не зважаючи на певні зусилля щодо відновлення працездатності банків, ані Надра, ані "Родовід" ще довго не користуватимуться довірою, якщо їм взагалі колись вдасться її відновити.

Серед лідерів цілком заслужено опинився "Райффайзен банк Аваль". Попри відсутність вливань коштів з боку материнської компанії – банк навпаки згортає активну кредитну діяльність, та великий обсяг проблемних кредитів, Аваль, як і рік тому, залишається найбільш авторитетним та стабільним банком у системі.

Під час оцінки професійного рівня менеджменту банків аналітики враховували послідовність та успішність стратегії банку.

Але, мабуть, перша позиція за цим параметром у ПУМБу також свідчить про перехід за останній рік великої кількості кваліфікованих банкірів з інших установ.

Також серед лідерів за цим показником більше немає Приватбанку. Ще рік тому аналітики дуже високо оцінювали менеджмент Приватбанку, який після кризи ледь не єдиним продовжував активно кредитувати населення.

За результатами 2011 та 2012 року лідерські позиції банку в системі не похитнулися, але відрив від конкурентів зменшується. Тому, виставляючи оцінку в цю графу, аналітики дивилися на вже виставлені оцінки за іншими показниками, і робили висновки, виходячи з репутації, фінансових показників, наявності або відсутності негативних відгуків з боку колег та клієнтів.

Основні зміни за останній рік полягали у здатності банків пристосуватися до нових обставин та створити дієву бізнес-модель.

Рівень материнської підтримки банків вже не такий важливий, як у пік кризових явищ в 2008-2010 роках, але він дуже суттєво відображається на здатності банків сьогодні проводити активну кредитну політики та нарощувати долю ринку.

І якщо раніше вважалося, що наявність за спиною великої фінансової групи збільшує його стабільність, то сьогодні найбільш стабільно виглядають державні російські банки, розвиток бізнесу в Україні для яких є пріоритетом, а також вітчизняні державні банки.

Щодо оцінки банків з іноземним капіталом, то більшість з них мають власні проблем через загострення кризи в Європі, тому рятувати українських дочок будуть явно не в першу чергу.

Оцінка стратегії роботи банків на ринку враховувала успіхи, які вдалося в цілому досягти банкам за останній рік, в тому числі і з точки зору довгостроковості обраної стратегії.

Лідерами в цій категорії стали ПУМБ, ВТБ та Укрексімбанк, в той же час найбільш провальними досі вважається робота Надр та "Родовіду", до яких також приєднався БТА Банк.

Найбільш важливим параметром оцінки є поточна фінансова стійкість банку, яка враховує аналіз поточних фінансових показників.

У цій номінації передбачувано переміг державний Укрексімбанк з рекордним показником 8,6 балів, який також є лідером рейтингу "РЕ", який розраховуються на основі фінансових показників.

На такому ж рівні оцінюється фінансова стійкість Ощадбанку. Не зважаючи на незбалансованість кредитного портфелю в бік "Нафтогазу", аналітики вірять, що в цілому консервативна політика банку та підтримка держави роблять цей банк одним з найбільш фінансово стійких в країні.

Варто додати, що в цілому, за останній рік аналітики трохи погіршили власні оцінки роботи вітчизняних банків.

І це не дивно, адже більшість з них поки що не віднайшла ефективну модель для зростання, і не відновила кредитування економіки. Найбільше, до чого додумалися банки – заробляти на комісійних з поточних операцій, які масово зростали протягом останнього року.

Підсумок не змінюється – майже всі живуть за свій рахунок, а банки продовжуються скуповувати ОВДП та боротися із залишками проблемних кредитів.

Банк Кредит
ний порт
фель
Якість обслу
гову
вання
Клієн
тська база
Імідж Менедж
мент
Мате
ринська підт
римка
Стра
тегія
Фінан
сова стій
кість
Сумарна оцінка Рейтинг за підсум
ками 2011 року
Оцінка у травні 2011 року Оцін
ка у трав
ні 2009 року
ПУМБ 6,20 7,40 7,60 7,20 8,40 7,80 8,00 8,20 7,58 - "стабільний" C 5,935 6,08
Укрексімбанк 6,17 5,80 6,80 8,00 6,50 8,50 7,60 8,60 7,38 - "стабільний" A 6,87 7,55
ВТБ банк 6,20 5,80 5,80 7,00 7,00 8,60 7,60 8,20 7,18 - "стабільний" B 7,067 7,36
Дочірній банк Сбєрбанку Росії 6,60 5,40 5,60 6,00 6,20 9,00 6,60 8,40 7,00 - "стабільний" A 6,46 н/о
ІНГ Банк Україна 5,40 6,00 7,80 7,40 7,40 6,80 7,20 8,00 6,98 - "задовільний" н/о 7,07 7,12
Ощадбанк 5,17 4,40 7,00 6,20 5,50 8,50 6,80 8,60 6,75 - "задовільний" A 6,315 6,83
ОТП банк 6,20 6,60 6,20 7,40 7,00 6,60 7,40 6,80 6,74 - "задовільний" B 6,53 6,17
Ерсте Банк 6,00 7,20 6,60 7,20 7,00 6,60 7,20 6,60 6,72 - "задовільний" н/о 6,35 6,8
Сітібанк (Україна) 5,20 7,20 6,00 7,00 6,80 7,00 5,80 7,40 6,55 - "задовільний" н/о 6,44 н/о
Приватбанк 6,00 5,80 7,20 5,80 6,83 5,83 7,00 7,40 6,50 - "задовільний" B 6,92 6,65
Райффайзен банк Аваль 5,50 6,00 6,80 8,20 7,33 5,83 6,20 6,60 6,46 - "задовільний" B 6,69 7,65
Промінвестбанк 4,80 5,20 5,60 5,20 6,00 8,60 5,80 7,40 6,26 - "задовільний" A 6,44 6,09
Альфа-банк 5,40 6,20 5,80 6,00 6,00 7,00 6,40 6,60 6,21 - "задовільний" B 6,345 5,49
Креді Агріколь Банк (Індекс Банк) 5,20 6,20 6,20 6,20 6,20 6,20 6,20 6,20 6,04 - "задовільний" B 6,41 н/о
Дельта Банк 5,00 6,60 5,80 6,20 6,20 4,40 7,20 6,00 5,79 - "середній" B 5,195 4,44
Укрсоцбанк 4,17 5,00 5,60 6,80 6,67 5,00 6,00 6,00 5,56 - "середній" A 6,42 7,6
Унікредит банк 4,40 5,40 5,80 5,80 5,40 5,00 5,40 6,00 5,36 - "середній" A 5,9 7,3
Банк "Кредит Дніпро" 4,60 5,00 5,00 5,40 5,80 5,20 4,80 5,60 5,17 - "середній" C 4,77 н/о
Укрсиббанк 3,80 5,60 5,00 5,60 5,40 5,00 5,00 5,40 5,03 - "середній" C 6,08 7,56
Форум 3,83 5,60 4,80 4,40 5,33 5,67 5,00 4,80 4,89 - "слабкий" C 5,25 7,15
Універсал Банк 4,20 5,20 4,60 5,20 5,20 3,80 4,80 5,00 4,68 - "слабкий" C 5,11 н/о
Кредитпромбанк 4,40 5,20 4,80 4,60 4,80 4,40 4,60 4,60 4,63 - "слабкий" C 5,148 4,09
Імексбанк 4,40 4,80 4,80 4,60 4,80 4,60 4,40 4,60 4,60 - "слабкий" C 4,69 н/о
Південний 4,40 4,60 4,20 4,40 4,80 4,40 4,40 4,40 4,44 - "слабкий" B 4,41 н/о
Фінансова ініціатива 4,60 4,60 4,80 4,40 4,40 4,20 4,20 4,40 4,44 - "слабкий" н/о 4,76 н/о
Правекс Банк 3,60 4,40 4,40 4,60 4,40 4,60 4,20 5,00 4,41 - "слабкий" B 5,32 5,6
Хрещатик 4,20 4,40 4,40 4,80 4,60 4,20 4,20 4,40 4,37 - "слабкий" C 4,67 4,85
Укргазбанк 3,33 4,00 4,00 4,00 4,33 5,17 3,80 4,60 4,20 - "слабкий" C 3,9 3,75
Сведбанк 3,40 4,50 3,75 4,50 4,75 4,75 3,75 4,25 4,19 - "слабкий" н/о 5,34 6,72
Київська Русь 4,00 4,60 4,00 4,20 4,20 4,00 4,20 4,00 4,12 - "слабкий" C 4,595 н/о
Фінанси і кредит 3,40 4,00 4,40 4,20 4,60 4,60 4,00 3,80 4,08 - "слабкий" C 4,71 3,47
Брокбізнесбанк 3,60 4,20 4,40 4,00 4,20 4,00 3,60 4,00 3,97 - "поганий" C 5,15 4,66
БТА Банк 3,40 3,60 3,40 3,40 3,60 3,80 3,40 3,60 3,54 - "поганий" B 4,54 н/о
VAB банк 3,00 4,00 3,80 3,20 3,80 3,40 3,80 3,60 3,53 - "поганий" C 4,605 4,38
Надра 2,40 2,60 2,20 1,80 3,80 3,20 2,40 2,40 2,65 - "жахливий" D 3,055 2,53
Родовід Банк 1,80 1,80 1,60 1,40 2,20 4,20 1,75 2,00 2,19 - "жахливий" н/о 2,64 2,42
вага фактора, % 16% 9% 10% 10% 10% 16% 11% 18%

В опитуванні брали участь аналітики інвестиційних компаній Dragon Capital, Тройка Діалог України, ТАСК, Арт-капітал, Конкорд Капітал та ICU.

Рівні оцінювання: 10 - ідеальний, 9 - високий, 8 - хороший, 7 - стабільний, 6 - задовільний, 5 - середній, 4 - слабкий, 3 - поганий, 2 - жахливий, 1 - катастрофічний, 0 - нульовий.

Представлений рейтинг не є істиною в останній інстанції, а лише результатом середнього арифметичного оцінок, отриманих в результаті опитування аналітиків зазначених інвесткомпаній.

"Реальна економіка" також настійливо радить під час користування рейтингом враховувати щопіврічний аналіз фінансових показників банків.

На думку "РЕ" серед усіх можливих суб’єктивних оцінок банківського сектора оцінювання фінансових аналітиків є одним з найбільш авторитетних та неупереджених.

Саме тому рейтинг може стати орієнтиром для потенційних клієнтів та партнерів банку щодо стану фінансового сектора країни загалом та окремих банків зокрема.

За підсумками рейтингу, банки можна умовно поділити на декілька груп за рівнями оцінок.

До перших двох груп не потрапив жоден банк, як і рік тому. Група стабільних виросла на 1 банк – ПУМБ, Укрексімбанк, ВТБ банк та Дочірній банк Сбєрбанку Росії. Третій рік поспіль погіршується оцінка роботи ІНГ банку Україна, який тепер опустився до групи "задовільних" банків, яка зменшилася з 13 банків минулого року до 10 цього року.

До її рівня не виріс жоден банк з нижніх груп, а залишили групу – Укрсоцбанк та Укрсиббанк, які тепер входять до групи "середніх" банків.

Кількість поганих та жалюгідних банків також збільшилася, тепер їх 5 – окрім звичних "Родовіда" (клієнти банку обслуговуються в Ощаді) та "Надра банку", поганий стан справ мають "Брокбізнесбанк", БТА Банк та VAB банк.

Варто також відзначити, що найбільше виросла оцінка ПУМБу – на 1,645 пункти та "Дельта банку" – на 0,6 пункти. Більше всіх втратили свої позиції – Брокбізнесбанк – на 1,18 пункти та "Сведбанк" – на 1,15 пункти.

І як би не складалася ситуація, з найглибшої кризи сильні банки вийдуть сильнішими, зберігши репутацію та кошти вкладників, чого не скажеш про нестійких учасників ринку.

Особливості роздрібних послуг банків

Банк Дострокове повернення депозитів Споживче кредитування Іпотечне кредитування Ліміти на отримання готівки, гривні Власник банку
Приватбанк Є Є, ускладнене немає 5000-10000 (но при звонке в банк лимит можно увеличить) Генадій Боголюбов 33,7545%
Ігор Коломойський 33,7545%
Triantal Investments, Кіпр 24,99%
Укрексімбанк Є Немає (тільки автокредитування) первинний і вторинний ринок 3000-6000 (но при звонке в банк лимит можно увеличить) Держава 100%
Ощадбанк Є Є, ускладнене первинний і вторинний ринок 3000-5000 (залежно від типу карт). Прим: можна отримати карту Visa Gold без ліміту на торимання готівки в банкомату, при умові відкриття депозиту не менше 8 тисяч грн Держава, 100%
Райффайзен банк Аваль Є Є, ускладнене немає 8000 Raiffeisen Bank International AG (Австрiя) 96,3658%
Укрсоцбанк Є Немає (тільки автокредитування) первинний і вторинний ринок Немає інформації. У банку "РЕ" зазначили, що ця інформація є конфіденційною, та її можуть отримати лише клієнти банку
UniCredit Bank Austria AG, Austria (Австрія) 26,29% - прямо, 69,14% опосередковано
Промінвестбанк Є Є, ускладнене (лише для своїх клієнтів) немає 8 000-16 000 (залежно від типу карт) Внєшекономбанк (Росія) 97,85%
ВТБ банк Є Є, ускладнене (лише для своїх клієнтів) Вторинний ринок, співробітництво з ДІУ від 5000 до необмеженого зняття (залежно від типу картки) ВАТ Банк ВТБ (Росiя) 99,97%
Перший укр.міжнародний банк Є Є, ускладнене (лише для своїх клієнтів) Вторинний ринок - 16 000 або 3 операції на добу ТОВ "СКМ Фiнанс" 92,24%
Укрсиббанк Є Є, ускладнене (лише для своїх клієнтів) Вторинний ринок 24 000-40 000 (залежно від типу карт) BNP Paribas S.A. (Францiя) 84,99% ЄБРР 15%
Альфа-банк Є Є, ускладнене немає 55 000 ABH Ukraine Limited (Кiпр) 80,1%, ВАТ "Альфа-Банк" (Росія) 19,89%
"Надра" Є немає немає 5 000 Центрогаз Холдінг (Австрія) 86,96%
Дельта Банк Є Є, ускладнене Первинний ринок добового ліміту немає 80 000 (ліміт на місяць) Лагун Микола Iванович 69,89% Cargill Financial services (США) - 30,1%
ОТП банк Є Є, немає ускладнень Первинний і вторинний ринок 3500-7000 ВАТ "Центральна Ощадна Каса i Комерцiйний Банк" (Угорщина) 100%
"Фінанси і кредит" Є Є, ускладнене Вторинний ринок. Співробітництво з ДІУ. до 2 000 000 (обмеження лише в кількості транзацій - 5 на добу ) ТОВ "Асканiя" 48,87%
ЗАТ "F&C Realty" 47,05%
Брокбізнесбанк Є Є, ускладнене немає до 30 000 Буряк Сергій Васильович 48,60%
Буряк Олександр Васильович 46,97%
Укргазбанк Є Є, ускладнене Первинний і вторинний ринок 1999 Держава (Міністерство фінансів) 92,99%
Дочірній банк Сбєрбанку Росії Є Є, ускладнене Первинний і вторинний ринок 5 000-80 000 ВАТ "Сбєрбанк Росії" (Росія) 100%
Кредитпромбанк Є Є, ускладнене Первинний ринок, співробітництво з ДІУ 5 000 (або не більше 3 транзакцій)
Папунiдiс Константiнос (Кiпр) 76,4% - опосередковано, Homertron Trading ltd (Ірландія)
ІНГ Банк Україна Є ING Bank (Нідерланди) - 100%
"Форум" Є Є, ускладнене Первинний і вторинний ринок. Рефінансування іпотечних кредитів 10 000-60 000 Commerzbank Auslandsbanken Holding AG (Нiмеччина) 96,06%
"Південний" Є Є, ускладнене немає 6000 ТОВ "Теком" 25,42% - опосередковано, родина Родін - 21%, родина Ванецьянц - 12%, Марк Беккер 14,8%
Ерсте Банк
Є Є, ускладнене Первинний і вторинний ринок 2 500 EGB Ceps Holding GmbH (Австрiя) 99,9%
"Фінансова ініціатива" Є Немає немає 3 000 ТОВ "Інвест-Сервіс" 99,9%
VAB банк Є Є, ускладнене Первинний ринок 10 000 (не більше 3 транзакцій)
TBIF Financial Services B.V. (Нiдерланди) 16%
Максимов Сергій (Росiя) 6,16% опосередковано
Родовід Банк Немає немає З квітня 2012 року не обслуговує платіжні картки Держава 99,99%
Банк "Кредит Дніпро" Є Є, ускладнене Первинний і вторинний ринок 2000 BRANCROFT ENTERPRISES LIMITED (Кіпр) 100%
Сведбанк Є немає Swedbank AB (Швецiя) 99,99%
Хрещатик Є Є, ускладнене Первинний і вторинний ринок. Співробітництво з ДІУ 1 500 ТОВ "КФ "Укрфiнком" 37,43%, ТОВ "Маркет Інвест Груп" 20,49% КМДА 24,94%
Імексбанк Є Є, ускладнене немає 2 400 Клімов Леонід 20% - прямо, 38% - опосередковано
Креді Агріколь Банк (Індекс Банк) Є Є, ускладнене Первинний і вторинний ринок 8 000-10 000 Credit Agricole S.A.(Франція) 100%
Унікредит банк Є Є, ускладнене Вторинний ринок Немає інформації. У банку "РЕ" зазначили, що ця інформація є конфіденційною, та її можуть отримати лише клієнти банку АТ Банк Польська Каса Опiки (Польща) 100%
Універсал Банк Є Є, ускладнене Первинний і вторинний ринок 6 000-10 000 ЕФГ Нью Юроп Холдiнг Б.В.(Нідерланди) 99,96%
Правекс Банк Є Є, ускладнене Вторинний ринок 4000 INTESA SANPAOLO S.P.A. (Iталiя) 100%
БТА Банк Є Є, ускладнене Первинний і вторинний ринок 1500 - 5000 АТ БТА Банк (Казахстан) 49,98%
"Київська Русь" Є Є, ускладнене Первинний і вторинний ринок, співробітництво з ДІУ 5000 Братко Віктор 39,59% - опосередковано ТОВ "Інвестиційна група "Базус" 19,45% Sharp Arrow Holdings ltd (Кіпр) 39,97%
Сітібанк (Україна" Є Відсутнє відсутнє н/д Citibank (США) - 100%

Методика та розрахунки: Євген ШпиткоКоментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.